wpdev-booking - en to nb_NO translation catalogue (1518 entries)

en:  Check this box to display the %sdaily cost at the date cells%s in the calendar(s).
nb_NO: Velg denne boksen for å vise %spris per dag for dato-cellene%s i kalenderen(e).

en:  Check this box to display the daily cost with a tooltip when mouse hovers over each day on the calendar(s).
nb_NO: Velg denne boksen for å vise dagspris med et verktøytips når musen flyttes over dager i kalenderen(e)

en:  Check this checkbox if you want to show the %sbooking details summary%s  above the payment form
nb_NO: Velg denne boksen hvis du vil vise %ssammendrag av bestillingen%s over betalingsskjemaet

en:  Follow these instructions to set up your listener at your PayPal account:
nb_NO: Følg disse retningslinjene for å sette opp listener i din PayPal -konto:

en:  If your theme or some other plugin is load the BootStrap JavaScripts, you can disable  loading of this script by this plugin.
nb_NO: Hvis temaet ditt eller en annen utvidelse laster BootStrap JavaScript, kan du deaktivere lasting av dette scriptet for denne utvidelsen.

en:  Indicates whether the transaction is payment on a final sale or an authorization for a final sale, to be captured later.
nb_NO: Indikerer hvorvidt transaksjonen er en betaling for et sluttsalg, eller autorisasjon for et sluttsalg som skal gjennomføres senere.

en:  Parameters are incorrect,
nb_NO: Feil parametre,

en:  Select using test (Sandbox Test Environment) or live PayPal payment.
nb_NO: Velg ved å bruke test (Sandkasse testmiljø) eller ekte PayPal-betaling.

en:  Select your cost configuration.
nb_NO: Velg priskonfigurasjon

en:  Turn On/Off powered by "Booking Calendar" notice under the calendar.
nb_NO: Skru på/av  "understøttet av Booking Calendar" tekst under kalenderen

en:  Turn On/Off version notice and help info links at booking admin panel.
nb_NO: Skru på/av versjonspåminnelse og lenker til hjelp i administratorpanelet for bestillinger.

en:  for all days!
nb_NO: for alle dager!

en: !Paid OK
nb_NO: !Betaling ok

en: %s - Server Integration Method (SIM)
nb_NO: %s - server integrasjon metode (SIM)

en: %s - add the reason booking was cancelled, you can enter it before sending email,
nb_NO: %s - legger inn årsaken til hvorfor bestillingen ble kansellert, den kan legges inn før e-post blir sendt,

en: %s - add the reason for booking payment, you can enter it before sending email,
nb_NO: %s - legger inn årsaken til betaling av bestilling, den kan legges inn før e-post blir sendt,

en: %s - availability of booking resource,
nb_NO: %s - ressursens tilgjengelighet,

en: %s - booking info, taken from the excerpt associated with the post,
nb_NO: %s - bestillingsinformasjon, tatt fra utdraget forbundet med denne posten,

en: %s - check-in date,
nb_NO: %s - innsjekkingsdato,

en: %s - check-out date,
nb_NO: %s - utsjekkingsdato,

en: %s - cost of booking the resource,
nb_NO: %s - prisen på ressursen,

en: %s - default selection number of visitors,
nb_NO: %s - standard valg av antall besøkende,

en: %s - definition of check-out date.
nb_NO: %s - definisjon av utsjekksdato.

en: %s - featured image, taken from the featured image associated with the post,
nb_NO: %s - illustrasjonsfoto, tatt fra illustrasjonsfotoet som er assosiert med posten,

en: %s - inserting BIC
nb_NO: %s - setter inn BIC

en: %s - inserting IBAN
nb_NO: %s - setter inn IBAN

en: %s - inserting ID of booking
nb_NO: %s - sett inn bestillingsid

en: %s - inserting IP address of the user who made this action
nb_NO: %s - setter inn IP-adressen til brukeren som utførte denne handlingen

en: %s - inserting account name
nb_NO: %s - setter inn kontonavn

en: %s - inserting account number
nb_NO: %s - setter inn kontonummeret

en: %s - inserting address of the page (if any), where visitor make this action
nb_NO: %s - sette inn adressen til siden (hvis den finnes), hvor besøkende kan utføre denne handlingen

en: %s - inserting all bank accounts details
nb_NO: %s - setter inn alle bankkontodetaljer

en: %s - inserting bank name
nb_NO: %s - setter inn banknavn

en: %s - inserting check-in date (first day of reservation),
nb_NO: %s - setter inn dato for innsjekking (reservasjonens første dag)

en: %s - inserting check-out date (last day of reservation),
nb_NO: %s - setter inn dato for utsjekk (reservasjonens siste dag)

en: %s - inserting contents of the User-Agent: header from the current request, if there is one
nb_NO: %s - setter inn innholdet til User-Agent: topptekst fra gjeldende forespørsel, hvis det er en

en: %s - inserting data from fields of booking form
nb_NO: %s - setter inn data fra felt i bestillingsskjemaet

en: %s - inserting data info about the booking
nb_NO: %s - setter inn informasjon om bestillingen

en: %s - inserting data info about the booking, which you configured in the content form at Settings Fields page
nb_NO: %s - setter inn informasjon om bestillingen, som er konfigurert i innholdsskjemaet under "innstillinger for felt" -siden.

en: %s - inserting date of this action
nb_NO: %s - setter inn dato for denne handlingen

en: %s - inserting link to payment page where visitor can pay for the reservation  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
nb_NO: %s - setter inn lenke til betalingssiden hvor besøkende kan betale for reservasjonen, (mulig å bruke %s parameteren for å sette forskjellig %s for denne siden. Eksempel: %s )

en: %s - inserting link to the page where visitor can cancel the reservation, (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
nb_NO: %s - setter inn lenke til siden hvor besøkende kan kansellere reservasjonen, (mulig å bruke %s parameteren for å sette forskjellig %s for denne siden. Eksempel: %s )

en: %s - inserting link to the page where visitor can edit the reservation,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
nb_NO: %s - setter inn lenke til siden hvor besøkende kan redigere reservasjonen, (mulig å bruke %s parameteren for å sette forskjellig %s for denne siden. Eksempel: %s )

en: %s - inserting moderate link of new booking
nb_NO: %s - setter inn lenke for å kunne moderere ny bestilling

en: %s - inserting new line
nb_NO: %s - setter inn ny linje

en: %s - inserting sort code
nb_NO: %s - setter inn "sort code"

en: %s - inserting the cost of  booking
nb_NO: %s - setter inn pris for bestillingen

en: %s - inserting the dates of booking
nb_NO: %s - setter inn bestilte datoer

en: %s - inserting the number of booking dates
nb_NO: %s - setter inn antall bestilte datoer

en: %s - inserting time of this action
nb_NO: %s - setter inn tidspunkt for handlingen

en: %s - inserting your site URL
nb_NO: %s - setter inn URL til din side

en: %s - link to the page with booking form,
nb_NO: %s - lenke til siden med bestillingsskjema,

en: %s - maximum number of visitors for the booking resource,
nb_NO: %s - maks antall besøkende for denne ressursen,

en: %s - resource title,
nb_NO: %s - objekttittel,

en: %s - search button,
nb_NO: %s - søkeknapp,

en: %s - search inside posts/pages which are part of this category,
nb_NO: %s - søk i poster/sider som er en del av denne kategorien,

en: %s - search inside posts/pages which have this tag,
nb_NO: %s - søk i poster/sider som har denne merkelappen,

en: %s - start new translation section, where %s - locale of translation
nb_NO: %s - start ny oversettelsesseksjon hvor %s - er oversettelsens språkvalg

en: %s Finish getting sort dates. %s
nb_NO: %s Innhenting av sorteringsdatoer ferdigstilt. %s

en: %s Found %s not indexed bookings %s
nb_NO: %s Fant %s ikke-indekserte bestillinger %s

en: %s Important!%s This will overwrite any times selection in your booking form.
nb_NO: %s Viktig!%s Dette vil overskrive tidsvalget "alle tidspunkt" i ditt bestillingsskjema.

en: %s Settings
nb_NO: %s Innstillinger

en: %s and %s terms have higher priority than a range %s days.
nb_NO: Vilkår %s og %s har høyere prioritet enn et område %s dager.

en: %s or %s - inserting the title of the booking resource
nb_NO: %s eller %s - setter inn tittel på reservasjonsobjektet

en: %s or minimum and fixed number of days selection for the specific day of week or season.%s
nb_NO: %s eller minimum og fast antall valgte dager for aktuell dag i uke eller sesong.%s

en: %s – calendar of booking resource with %s
nb_NO: %s - kalender for reservasjonsobjekt med %s

en: %s, then total cost will be %s
nb_NO: %s, så vil totalkostnaden bli %s

en: %s, then total cost will be (if selected 3 days) %s
nb_NO: %s, da vil totalprisen (ved 3 valgte dager) bli %s

en: %sDescription of usage%s.
nb_NO: %sBeskrivelse av bruken%s.

en: %sEmail verification field%s.
nb_NO: %sE-postverifikasjonsfelt%s.

en: %sError!%s Request do not pass security check! Please refresh the page and try one more time.
nb_NO: %sFeil!%s Bestillingen gikk ikke gjennom sikkerhetssjekken! Vennligst oppdater siden og prøv igjen.

en: %sExample%s.
nb_NO: %sEksempel%s.

en: %sImportant!!!%s Please note, if you show booking calendar (inserted into post/page) with widget at the same page, then the last will not be visible.
nb_NO: %sViktig!!!%s Merk, hvis du viser bestillingskalenderen (satt inn i post/side) med widget på samme side, så vil ikke den siste være synlig.

en: %sNo this booking resources.%s
nb_NO: %s"No" dette reservasjonsobjektet.%s

en: %sSeveral widgets are supported at %spaid versions%s.
nb_NO: %sFlere widgets støttes i %sbetalte versjoner%s

en: %sWarning! Booking calendar for this booking resource are already at the page, please check more about this issue at %sthis page%s
nb_NO: %sAdvarsel! Bestillingskalenderen for dette reservasjonsobjektet er allerede på siden. Les mer om dette på %sdenne siden%s

en: %sYou do not have permissions for this booking resources.%s
nb_NO: %sDu har ikke rettigheter for dette reservasjonsobjektet.%s

en: %sYou do not have permissions for this page.%s Your account is not active, please contact administrator.%s
nb_NO: %sDu har ikke rettigheter til denne siden.%s Kontoen din er ikke aktiv, vennligst kontakt administrator.%s

en: %sname%s – the unique name of the condition group, containing several conditions with different values. For example, if you want to have specific HTML content for the different week days, you can have several conditions, with the same name but with different value parameters in conditions. Please check more about it, in the examples.
nb_NO: %snavn%s - det unike navnet på betingelsesgruppen som inneholder flere betingelser med forskjellige verdier. For eksempel, hvis du vil ha spesifikt HTML innhold for forskjellige ukedager, kan du ha flere betingelser med samme navn, men med forskjellige verdiparametre i betingelsene. Sjekk eksemplene for mer info.

en: %stype%s – type of the condition. There are 2 types of condition: "weekday" and "season". "weekday" – is the condition rule based on the selected day of week value, like Monday, Tuesday, etc… . "season" – is the condition rule based on the "season filter" name of selected date. In other words the condition is TRUE if the selected day belongs to a season filter in the Season Filters page.
nb_NO: %stype%s - type betingelse. Det er 2 typer betingelser: "ukedag" og "sesong". "ukedag" – betingelse-regelen er basert på valgt-dag-i-uke-verdi, som Mandag, Tirsdag etc... . "sesong" - betingelse-regelen er basert på "sesongfilter" navnet på valgt dato. Med andre ord er betingelsen SANN hvis den valgte dagen tilhører et sesongfilter i siden for sesongfiltre.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, so then the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
nb_NO: %sverdi%s - verdien av spesifiserte betingelser. Hvis verdien er sann, så vil innholdet i betingelsen vises i bestillingsskjemaet. Du kan ha standardverdien (tom – "", eller som dette – "*") for å vise innholdet i denne betingelsen, hvis alle andre betingelser er USANN, eller ved initiering, når datoen i kalenderen ikke er valgte enda.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
nb_NO: %sverdi%s - verdien av spesifiserte betingelser. Hvis verdien er sann, så vil innholdet i betingelsen vises i bestillingsskjemaet. Du kan ha standardverdien (tom – "", eller som dette – "*") for å vise innholdet i denne betingelsen, hvis alle andre betingelser er USANN, eller ved initiering, når kalenderen ikke er valgte enda.

en: + Add Account
nb_NO: + Tilføy konto

en: 00:00 today
nb_NO: 00:00 i dag

en: 2 Months
nb_NO: 2 måneder

en: 3 Months
nb_NO: 3 måneder

en: API Login ID
nb_NO: API innloggings-id

en: ASC
nb_NO: Stigende

en: AUTHENTICATE
nb_NO: AUTENTISER

en: Abort
nb_NO: Avbryt

en: About Booking Calendar
nb_NO: Om Booking Calendar

en: Accepted Currency
nb_NO: Akseptert valuta

en: Access to this feed was denied (403). Please ensure you have public sharing enabled for your calendar.
nb_NO: Tilgang til nyhetsstrømmen ble nektet (403). Kontroller at du har offentlig deling aktivert for kalenderen.

en: Account Name
nb_NO: Kontonavn

en: Account Number
nb_NO: Kontonummer

en: Account Type
nb_NO: Kontotype

en: Account details
nb_NO: Kontodetaljer

en: Action after booking is done
nb_NO: Handling etter at reservasjon er gjennomført.

en: Action is not allowed!
nb_NO: Handlingen er ikke tillatt!

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Actions tab
nb_NO: Handlinger

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activate Relay Response
nb_NO: Aktiver 'Relay' respons

en: Activate and type your %stitle of approved%s item in legend
nb_NO: Aktiver og angi %stittel på godkjent%s element i forklaringen

en: Activate and type your %stitle of available%s item in legend
nb_NO: Aktiver og angi %stittel på tilgjengelig%s element i forklaringen

en: Activate and type your %stitle of partially booked%s item in legend
nb_NO: Aktiver og angi %stittel på delvis reservert%s element i forklaringen

en: Activate and type your %stitle of pending%s item in legend
nb_NO: Aktiver og angi %stittel på ventende%s element i forklaringen

en: Activate auto import
nb_NO: Aktiver automatisk import

en: Activate loading of CSS and JavaScript files of plugin only at specific pages.
nb_NO: Aktiver lasting av CSS og Javascript-filer for utvidelsen bare på bestemte sider.

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Active Payment Gateways
nb_NO: Aktive betalingsløsninger

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New Booking Resource(s)
nb_NO: Tilføy nye reservasjonsobjekt(er)

en: Add New Custom Form
nb_NO: Tilføy nytt egendefinert skjema

en: Add New Discount Coupon
nb_NO: Tilføy ny rabattkupong

en: Add New Field
nb_NO: Legg til nytt felt

en: Add booking
nb_NO: Tilføy bestilling

en: Add new booking from your post/page or from %sAdmin Panel%s.
nb_NO: Tilføy en ny bestilling fra din post/side eller fra %sAdministratorpanelet%s.

en: Add new cost
nb_NO: Tilføy ny pris

en: Add tooltip on calendar(s) to show availability based on the number of available booking resource items remaining for each day.
nb_NO: Tilføy verktøytips på kalenderen(e) for å vise antall tilgjengelige bestillbare ressurser som gjenstår for hver dag.

en: Additional cost in %s per 1 day
nb_NO: Tilleggskostnad i %s per 1 dag

en: Additional cost, which depends on the fields selection in the form.
nb_NO: Tilleggskostnad, avhengig av valgte felt i skjemaet.

en: Additional info
nb_NO: Tilleggsinformasjon

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Address (required)
nb_NO: Adresse (obligatorisk)

en: Adults
nb_NO: Voksne

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advanced Cost
nb_NO: Avansert prissetting

en: Advanced Cost Settings
nb_NO: Innstillinger for avansert prissetting

en: Advanced Fields
nb_NO: Avanserte felt

en: Advanced Templates
nb_NO: Avanserte maler

en: After booking
nb_NO: Etter bestilling

en: Agenda
nb_NO: Dagsorden

en: Aggregate booking dates from other resources
nb_NO: Sammenstill bestillingsdatoer fra andre objekt

en: All
nb_NO: Alle

en: All booking data will be deleted when the plugin is deactivated.
nb_NO: Alle bestillingsdata vil slettes ved deaktivering av utvidelsen.

en: All bookings
nb_NO: Alle bestillinger

en: All dates
nb_NO: Alle datoer

en: All days
nb_NO: Alle dager

en: All resources
nb_NO: Alle ressurser

en: All selected dates in "short" format.
nb_NO: Alle valgte datoer i "kortformat".

en: All selected dates with times in "short" format..
nb_NO: Alle valgte datoer med tider i "kortformat".

en: All selected dates with times.
nb_NO: Alle valgte datoer med tider.

en: All selected dates.
nb_NO: Alle valgte datoer.

en: Allow %smultiple%s selections
nb_NO: Tillat %sflervalg%s

en: Allow payments by %sdirect bank / wire transfer%s
nb_NO: Tillate betalinger med %sdirekte bankoverføring%s

en: Allow unlimited bookings per same day(s)
nb_NO: Godta ubegrenset antall bestillinger per dag(er)

en: Also some early versions of the IE do not support disabling of the options in the selectboxes.
nb_NO: I tillegg vil tidligere versjoner av IE ikke støtte deaktivering av alternativer i valgbokser.

en: Amount different
nb_NO: Forskjellig mengde/beløp

en: Amount to pay
nb_NO: Beløpet som skal betales

en: Any
nb_NO: Alle

en: Any Status
nb_NO: Enhver status

en: Any day of week
nb_NO: Ukedag

en: Any days
nb_NO: Tilfeldige dager

en: Apartment#1
nb_NO: Leilighet#1

en: Apartment#2
nb_NO: Leilighet#2

en: Apartment#3
nb_NO: Leilighet#3

en: Apply
nb_NO: Oppdater

en: Apply booking resources selection
nb_NO: Merk alle reservasjonsobjekter

en: Approve
nb_NO: Godkjenn

en: Approve selected bookings
nb_NO: Godkjenn valgte bestillinger

en: Approved
nb_NO: Godkjent

en: Approved item
nb_NO: Godkjent element

en: Assign events fields to specific booking form field
nb_NO: Tilordne hendelsesfelt til spesifikke felt i bestillingsskjema

en: At least one option must be selected
nb_NO: Minst et alternativ må være valgt

en: Australian Dollars
nb_NO: Australske dollar

en: Authorization
nb_NO: Autorisasjon

en: Authorization Only
nb_NO: Kun autorisasjon

en: Authorization and Capture
nb_NO: Autorisasjon og fangst

en: Auto Cancel all pending bookings for the specific date(s), if some booking is approved for these date(s)
nb_NO: Autokanseller alle forespørsler for det/de aktuelle tidspunktet(ene), hvis noen bestillinger er godkjent for denne/disse dato(ene)

en: Auto approve all new bookings
nb_NO: Godkjenn alle nye bestillinger automatisk

en: Auto cancellation / approval
nb_NO: Autokansellering / -godkjenning

en: Auto cancellation / auto approval of bookings
nb_NO: Autokansellering / automatisk godkjenning av bestillinger

en: Auto import events
nb_NO: Automatisk importering av hendelser

en: Auto-cancel bookings
nb_NO: Autokanseller bestillinger

en: Auto-fill fields
nb_NO: Autofyll felter

en: Auto-fill form
nb_NO: Auto-fyll skjema

en: Automatically approve booking
nb_NO: Godkjenn bestilling automatisk

en: Automatically approve/cancel booking
nb_NO: Godkjenn / kanseller bestilling automatisk

en: Availability
nb_NO: Tilgjengelighet

en: Availability Settings
nb_NO: Innstillinger for tilgjengelighet

en: Availability Title
nb_NO: Tilgjengelighetstittel

en: Available
nb_NO: Tilgjengelig

en: Available item
nb_NO: Tilgjengelig element

en: Available:
nb_NO: Tilgjengelig:

en: Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: Balance cost of the booking - difference between deposit and full cost.
nb_NO: Balansert pris for bestillingen - forskjellen mellom depositum og totalpris.

en: Bank Code
nb_NO: Bankkode

en: Bank Name
nb_NO: Bankens navn

en: Bank Transfer
nb_NO: Bankoverføring

en: Base Color
nb_NO: Grunnfarge

en: Be sure that the merchant server system clock is set to the proper time and time zone.
nb_NO: Kontroller at systemklokken til serveren for kjøpmannssystemet er satt til korrekt tid og tidssone.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for %sall booking resources%s with the number of visitors specified on the booking form.
nb_NO: Pass på å sammenstille maks antall besøkende for %salle ressurser%s med antall besøkende som er angitt på bestillingsskjemaet.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for the %sone booking resource%s with the number of visitors specified on the booking form.
nb_NO: Pass på å sammenstille maks antall besøkende for %sdenne ressursen%s med antall besøkende som er angitt på bestillingsskjemaet.

en: Before booking
nb_NO: Før bestilling

en: Billing Address
nb_NO: Fakturaadresse

en: Billing City
nb_NO: By

en: Billing form fields
nb_NO: Fakturafelt

en: Book now
nb_NO: Reserver nå

en: Booked
nb_NO: Reservert

en: Booked Times:
nb_NO: Reserverte tidspunkt:

en: Booking
nb_NO: Bestilling

en: Booking Calendar supports WPML and qTranslate plugins for dynamic changing of website locale.
nb_NO: Booking Calendar støtter WPML og qTranslate utvidelser for dynamisk endring av nettsidens språkvalg.

en: Booking Data
nb_NO: Bestillingsdata

en: Booking Dates
nb_NO: Bestillingsdatoer

en: Booking Form
nb_NO: Bestillingsskjema

en: Booking ID
nb_NO: Bestillings-id

en: Booking Listing
nb_NO: Bestillingsoversikt

en: Booking calendar
nb_NO: Bestillingskalender

en: Booking details in popover
nb_NO: Bestillingsdetaljer i snakkebobleboks

en: Booking form
nb_NO: Bestillingsskjema

en: Booking form with calendar
nb_NO: Bestillingsskjema med kalender

en: Booking resource
nb_NO: Reservasjonsobjekt

en: Booking resource type is not defined. Its can be, when at the URL is wrong booking hash.
nb_NO: Reservasjonsobjekttypen er ikke definert. Det kan være at URL har feil bestillings-hash.

en: Booking resources
nb_NO: Reservasjonsobjekter

en: Booking system
nb_NO: Bestillingssystem

en: Booking title
nb_NO: Bestillingstittel

en: Bookings
nb_NO: Bestillingsoversikt

en: Bookings Listing
nb_NO: Bestillingsoversikt

en: Bookings default order
nb_NO: Standardrekkefølge på bestillinger

en: Bookings for today
nb_NO: Dagens bestillinger

en: Bookings number per page
nb_NO: Antall bestillinger per side

en: Both
nb_NO: Begge

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Branch Code
nb_NO: Bransjekode

en: Brazilian Real (only for Brazilian users)
nb_NO: Brazilianske real (kun for brazilianske brukere)

en: British Pound
nb_NO: Britiske pund

en: Bulk Actions
nb_NO: Massehandlinger

en: CSS customization of search form and search results you can make at this file
nb_NO: CSS tilpasning av søkeresultatskjema og søkeresultater som du kan gjøre på denne filen

en: CSV data separator
nb_NO: Skilletegn for CSV data

en: Cache Updated
nb_NO: Mellomlager oppdatert

en: Cache expiration
nb_NO: Cache utløp

en: Cache will expire:
nb_NO: Cache vil utøpe:

en: Calendar
nb_NO: Kalender

en: Calendar Overview
nb_NO: Kalenderoversikt

en: Calendar Skin
nb_NO: Kalenderutseende(skin)

en: Calendar cell height
nb_NO: Cellehøyde i kalender

en: Calendar have 2 months in a row, the cell height is 30px and calendar full width 568px (possible to use percentage for width: 100%)
nb_NO: Kalenderen har 2 måneder i en rad, cellehøyden er 30px og kalenderens fulle bredde 568px (kan benytte prosent for bredde: 100%)

en: Calendar is loading...
nb_NO: Laster kalender...

en: Calendar width
nb_NO: Kalenderbredde

en: Canadian Dollars
nb_NO: Canadiske dollar

en: Cancel
nb_NO: Kanseller

en: Cancel Booking
nb_NO: Kanseller bestilling

en: Cancel Return URL from PayPal
nb_NO: Avbrutt retur-URL fra PayPal

en: Cancel bookings older
nb_NO: Kanseller eldre bestillinger

en: Cancel only pending, unpaid bookings, which are older than this selection.
nb_NO: Kanseller bare ubetalte bestillinger som avventer behandling og som er eldre enn valgte

en: Canceled_Reversal
nb_NO: Kansellert reversering

en: Cancellation email sent
nb_NO: E-postmelding om kansellering sendt

en: Cancelled
nb_NO: Kansellerte

en: Cannot find the record
nb_NO: Finner ikke fortegnelsen

en: Capacity
nb_NO: Kapasitet

en: Change
nb_NO: Endre

en: Change Language
nb_NO: Endre språk

en: Change Resource
nb_NO: Endre objekt

en: Change hash after the booking is approved
nb_NO: Endre hash etter at bestillingen har  blitt godkjent

en: Change status
nb_NO: Endre status

en: Change your Booking
nb_NO: Endre din bestilling

en: Changes saved.
nb_NO: Endringer lagret.

en: Check %sBooking Listing%s page for new bookings.
nb_NO: Sjekk %sBestillingsoversikt%s -siden for nye bestillinger.

en: Check %show todo%s that and what %sshortcodes%s are available.
nb_NO: Sjekk ut %shvordan%s bruke og hvilke %skortkoder%s som er tilgjengelige.

en: Check In - Tomorrow
nb_NO: Innsjekk - i morgen

en: Check Out - Tomorrow
nb_NO: Utsjekk - i morgen

en: Check Premium Features
nb_NO: Utforsk premiumfunksjoner

en: Check and configure currency at each activated payment gateway.
nb_NO: Sjekk og konfigurer valuta for hver aktiverte betalingsløsning.

en: Check in
nb_NO: Innsjekking

en: Check new functionality in this plugin update.
nb_NO: Sjekk nye funksjoner i denne utvidelses-oppdateringen.

en: Check out
nb_NO: Utsjekking

en: Check out our %sHelp%s
nb_NO: Sjekk ut vår %shjelpefunksjon%s

en: Check the box to activate CAPTCHA inside the booking form.
nb_NO: Velg denne boksen for å aktivere CAPTCHA i bestillingsskjemaet.

en: Check the box to activate auto-fill form fields for logged in users.
nb_NO: Velg denne boksen for å aktivere autoutfylling av felter i bestillingsskjema for innloggede brukere.

en: Check this box if you want that specific additional cost, which configured as percentage for some option, apply to other additional fixed costs and not only to original booking cost.
nb_NO: Velg denne boksen dersom du ønsker at aktuell pris, som er spesifisert som % for enkelte alternativ, også skal gjelde andre faste tilleggskostnader og ikke bare originalreservasjonsprisen.

en: Check this box if you want the %stime selection%s on the booking form %sapplied to the cost calculation%s.
nb_NO: Velg denne boksen hvis du vil at %svalgt tid%s i bestillingsskjemaet %skal tilføres kostnadsberegningen%s

en: Check this box if you want to %sshow popover with booking details%s in timeline at %sfront-end%s side.
nb_NO: Velg denne boksen hvis du vil %svise snakkebobleboks med bestillingsdetaljer%s i tidsdlinjen på %sforsiden%s.

en: Check this box if you want to change the booking hash after approval. When checked, visitor will not be able to edit or cancel the booking.
nb_NO: Velg denne boksen dersom du ønsker å endre bestillings-hash etter godkjenning. Hvis valgt vil besøkende ikke kunne redigere eller kansellere bestillingen.

en: Check this box if you want to show help hints on the admin panel.
nb_NO: Velg denne boksen hvis du vil vise verktøytips i administrasjonspanelet

en: Check this box if you want to show the pending days as available in calendars
nb_NO: Velg denne boksen dersom du ønsker å vise forespurte dager som tilgjengelig i kalenderen(ne).

en: Check this box if you want to use recurrent time to reserve several days. This means that middle days will be partially booked by actual times, otherwise the time in the booking form will be used as check-in/check-out time for the first and last day of the reservation.
nb_NO: Merk denne boksen hvis du ønsker å bruke tilbakevendende tid for å reservere flere dager. Dette betyr at dager i midten delvis vil bli bestilt på faktisk tidspunkt, ellers blir tiden i bestillingsskjemaet brukt som inn-/utsjekkstidspunkt for den første og siste dagen i reservasjonen.

en: Check this box if you want total availability (daily capacity) to depend on the number of selected visitors.
nb_NO: Velg denne boksen hvis du ønsker at den total tilgjengeligheten (daglig kapasitet) skal avhenge av antall valgte besøkende %s

en: Check this box to %sactivate%s auto import events and creation bookings from them
nb_NO: Velg denne boksen for %så aktivere%s automatisk import av hendelser og generering av nye bestillinger fra dem

en: Check this box to %sactivate%s auto-cancellation for pending, unpaid bookings.
nb_NO: Velg denne boksen for %så aktivere%s autokansellering av ubetalte bestillinger som avventer behandling.

en: Check this box to %ssend%s cancellation email for this resource.
nb_NO: Velg denne boksen for %så sende%s e-postkansellering for denne ressursen

en: Check this box to automatically approve booking, when visitor makes a successful payment.
nb_NO: Velg denne boksen for automatisk å godkjenne bestillinger når besøkende gjennomfører vellykket betaling.

en: Check this box to automatically approve bookings, when visitor makes a successful payment, or automatically cancel the booking, when visitor makes a payment cancellation.
nb_NO: Velg denne boksen for automatisk å; godkjenne bestillinger når besøkende gjennomfører vellykket betaling, eller kansellere bestillingene om kunden kansellerer betalingen.

en: Check this box to delete all booking data when you uninstal this plugin.
nb_NO: Velg denne boksen for å slette alle bestillingsdata når du avinstallerer utvidelsen.

en: Check this box to display a legend of dates below the booking calendar.
nb_NO: Velg denne boksen for å vise datoforklaring under bestillingskalenderen

en: Check this box to display the available number of booking resources with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s).
nb_NO: Velg denne boksen for å vise et verktøytips med tilgjengelig antall ressurser, når musen føres over den enkelte dag i kalenderen(ne).

en: Check this box to display today date number in legend cells.
nb_NO: Velg denne boksen for å vise dagens dato i forklaringscellene.

en: Check this box to dissable reservations, which can be stored in different booking resources.
nb_NO: Velg denne boksen for å deaktivere bestillingsmulighet, som kan være satt i forskjellige ressurser.

en: Check this box to show Reference Text Box
nb_NO: Velg denne boksen for å vise referansetekstboks

en: Check this box to show search results on other page
nb_NO: Velg denne boksen for å vise søkeresultatene på annen side

en: Check this box, if you want to %sre-check if the selected dates available during submitting booking%s.
nb_NO: Velg denne boksen dersom du ønsker å%sre-verifisere om valgt(e) dato(er) er tilgjengelige ved innsending av bestilling%s.

en: Check this box, if you want to %sset any days as available%s in calendar. Your visitors will be able to make %sunlimited bookings per same date(s) in calendar and do not see any booked date(s)%s of other visitors.
nb_NO: Velg denne boksen dersom du vil %svelge alle dager som tilgjengelige%s i kalenderen. Besøkende vil kunne gjøre %subegrensede reservasjoner på samme dato(er) i kalenderen og vil ikke se reserverte dato(er)%s fra andre brukere.

en: Check this checkbox to %sactivate%s auto approve of all new pending bookings.
nb_NO: Velg denne boksen for %så aktivere%s automatisk godkjenning av alle nye bestillinger som avventer behandling.

en: Check this option, to use check in/out time during booking process.
nb_NO: Velg dette alternativet for å bruke inn-/utsjekkingstid i bestillingsprosessen.

en: Check unavailable days in calendars. This option will overwrite all other settings.
nb_NO: Sjekk utilgjengelige dager i kalenderene. Dette alternativet overskriver alle andre innstillinger.

en: Check-Out time
nb_NO: Utsjekkingstid

en: Check-in
nb_NO: Innsjekk

en: Check-in time
nb_NO: Innsjekkingstid

en: Check-out
nb_NO: Utsjekk

en: Checkbox
nb_NO: Avmerkingsboks

en: Checkbox(es)
nb_NO: Avmerkingsboks(er)

en: Checking to prevent double booking, during submitting booking
nb_NO: Valg for å forhindre dobbelbestilling, under innsending av bestilling

en: Child
nb_NO: Underordnet

en: Children
nb_NO: Barn

en: Choose email template.
nb_NO: Velg e-postmal

en: Choose which format of email to send.
nb_NO: Velg hvilket e-postformat du vil sende.

en: Chose payment mode
nb_NO: Velg betalingsmåte

en: City
nb_NO: By

en: City (required)
nb_NO: By (obligatorisk)

en: Class
nb_NO: Klasse

en: Clear booking resources selection
nb_NO: Fjern merking av alle reservasjonsobjekter

en: Click APIs and make sure "Calendar API" is set to ON.
nb_NO: Klikk APIer og kontroller at "Kalender API" er slått på.

en: Click Choose IPN Settings to specify your listeners URL and activate the listener.
nb_NO: Klikk Choose IPN Settings for å spesifisere listeners URL og aktivere listener.

en: Click Instant Payment Notification Preferences in the Selling Preferences column.
nb_NO: Klikk Instant Payment Notification Preferences i Selling Preferences kolonnen.

en: Click MD5-Hash in the Security Settings section
nb_NO: Klikk MD5-Hash i seksjonen for sikkerhetsinnstillinger

en: Click Profile on the My Account tab.
nb_NO: Klikk profil i 'min konto'-fliken.

en: Click Receive IPN messages (Enabled) to enable your listener.
nb_NO: Klikk Receive IPN messages (Enabled) for å aktivere listener.

en: Click Save.
nb_NO: Klikk lagre.

en: Click Settings under Account in the main menu on the left
nb_NO: Velg innstillinger under konto i menyen på venstre side

en: Click Submit
nb_NO: Klikk send

en: Click Website Payment Preferences in the Seller Preferences column.
nb_NO: Klikk betalingspreferanser for nettsted i selgerpreferanse-kolonnen.

en: Click the "Share this Calendar" link.
nb_NO: Klikk koblingen "Del denne kalenderen".

en: Click the Profile subtab.
nb_NO: Klikk underkategorien i Profil

en: Click the checkbox to make calendar public. Do not check the other option.
nb_NO: Merk boksen for å gjøre kalenderen offentlig. Ikke merk det andre alternativet.

en: Click to toggle
nb_NO: Klikk for å skifte

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Code Example
nb_NO: Eksempelkode

en: Collapse Advanced Toolbar
nb_NO: Skjul avansert verktøylinje

en: Columns
nb_NO: Kolonner

en: Comma
nb_NO: Komma

en: Completed
nb_NO: Ferdige

en: Completely Delete
nb_NO: Slett fullstendig

en: Conditional Dates Filter
nb_NO: Filter for dato med betingelser

en: Conditions
nb_NO: Betingelser

en: Configuration
nb_NO: Konfigurasjon

en: Configuration in several languages
nb_NO: Konfigurasjonen på flere språk

en: Configuration of availability for booking resources
nb_NO: Konfigurering av reservasjonsobjektenes tilgjengelighet

en: Configure
nb_NO: Konfigurer

en: Configure additional cost, which depend from selection of selectbox(es) and checkbox(es).
nb_NO: Konfigurer tilleggskostnad, som er avhengig av valgte valg- og avmerkingsboks(er).

en: Configure booking %sSettings%s.
nb_NO: Konfigurer %sbestillingsinnstillinger%s.

en: Configure booking details summary above the payment form
nb_NO: Konfigurere sammendrag av bestillingsdetaljer over betalingsskjemaet

en: Configure predefined set of your %sForm Fields%s.
nb_NO: Konfigurer et predefinert sett av dine %sskjemafelt%s.

en: Configure your predefined %sEmail Templates%s.
nb_NO: Konfigurer et predefinert sett av dine %se-postmaler%s.

en: Connection Error
nb_NO: Tilkoblingsfeil

en: Contact email
nb_NO: Kontakt e-post

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Content of Booking Fields
nb_NO: Innhold i bestillingsfeltene

en: Content of booking fields data for email templates (%s-shortcode) and booking listing page
nb_NO: Innhold for bestillingsfeltdata for e-postmaler (%s-kortkode) og siden for bestillingsoversikt

en: Copy and paste this shortcode into the form at left side
nb_NO: Kopier og lim inn denne kortkoden i skjemaet på venstre side

en: Copy to admin
nb_NO: Kopi til admin

en: Cost
nb_NO: Pris

en: Cost Correction Field
nb_NO: Prisjusteringsfelt

en: Cost Fields
nb_NO: Prisfelter

en: Cost Hints
nb_NO: Pristips

en: Cost Title
nb_NO: Beløpstittel

en: Cost is not correct. It must be greater than 0
nb_NO: Prisen er ikke korrekt. Den må være større enn 0

en: Cost of the booking for the selected dates only.
nb_NO: Pris for bestilling av de valgte datoene.

en: Cost saved successfully
nb_NO: Pris lagret

en: Cost setings at %stop have higher priority%s than other costs of same type at the %sbottom%s of the list.
nb_NO: Prisinnstillinger på %stoppen av listen har høyere prioritet%s enn andre priser av samme type ved %sbunnen%s av listen.

en: Cost:
nb_NO: Pris:

en: Costs
nb_NO: Kostnader

en: Costs and Rates
nb_NO: Priser og leiebeløp

en: Costs and Rates Settings
nb_NO: Innstillinger for priser og leiebeløp

en: Country
nb_NO: Land

en: Country (required)
nb_NO: Land (obligatorisk)

en: Country List
nb_NO: Liste over land

en: Coupon
nb_NO: Kupong

en: Coupon Code
nb_NO: Kupongkode

en: Coupons
nb_NO: Kuponger

en: Create
nb_NO: Opprett

en: Create conditional days filter
nb_NO: Opprett filter for betingede datoer

en: Create dates filter
nb_NO: Opprett datofilter

en: Create new form
nb_NO: Opprett nytt skjema

en: Created
nb_NO: Opprettet

en: Creation
nb_NO: Opprettelse

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Currency Position
nb_NO: valutaposisjon

en: Currency format
nb_NO: Valutaformat

en: Currency symbol
nb_NO: Valutasymbol

en: Current dates
nb_NO: Aktuelle datoer

en: Current day
nb_NO: I dag

en: Current month
nb_NO: Nåværende måned

en: Current version
nb_NO: Gjeldende versjon

en: Current week
nb_NO: Nåværende uke

en: Custom
nb_NO: Tilpasset

en: Custom Forms
nb_NO: Egendefinerte skjema

en: Custom button title
nb_NO: Tilpasset tittel på knapp

en: Customer Email
nb_NO: Kundens e-post

en: Customization of additional cost, which depend from form fields
nb_NO: Tilpasning av tilleggskostnader, som er avhengige av skjemafelter

en: Customization of email template, which is sending after modification of booking
nb_NO: Tilpasning av e-postmal som sendes etter modifisering av bestilling

en: Customization of email template, which is sending to Admin after new booking
nb_NO: Tilpasning av e-postmal som sendes til administrator etter ny bestilling

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after Cancellation of booking
nb_NO: Tilpasning av e-postmal som sendes til besøkende etter kansellering av bestilling

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after approval of booking
nb_NO: Tilpasning av e-postmal som sendes til besøkende etter godkjenning av bestilling

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after new booking
nb_NO: Tilpasning av e-postmal som sendes til besøkende etter ny bestilling

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after payment request
nb_NO: Tilpasning av e-postmal som blir sendt til besøkende etter betalingsanmodning

en: Customization of rates, valuation days cost and deposit amount
nb_NO: Tilpasning av leiepriser, valueringskostdager og depositum

en: Customization of synchronization with Google Calendar
nb_NO: Tilpasning av synkronisering med Google kalender

en: Customizaton of Form Fields
nb_NO: Tilpasning av skjemafelt

en: Customizaton of Payment
nb_NO: Tilpasning av betaling

en: Customizaton of Season Filters
nb_NO: Tilpasning av sesongfiltre

en: Customizaton of booking resources
nb_NO: Tilpasning av reservasjonsobjekter

en: Czech Koruna
nb_NO: Tjekkiske koruna

en: DEFERRED
nb_NO: UTSATT

en: DESC
nb_NO: Synkende

en: Danish Krone
nb_NO: Danske kroner

en: Data Parsing
nb_NO: Datalasting

en: Date Format
nb_NO: Datoformat

en: Dates
nb_NO: Datoer

en: Dates and Times Hints
nb_NO: Verktøytips for dato og tid

en: Dates view
nb_NO: Datovisning

en: Day
nb_NO: Dag

en: Days selection number
nb_NO: Antall valgte dager

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Dear %sMake your payment %s directly into our bank account. %sPlease use your Booking ID %s as the payment reference! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s
nb_NO: Kjære %sGjennomfør betalingen %s direkte til vår bankkonto. %sVennligst bruk din bestillingsreferanse %s som betalingsreferansen! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s

en: Dear %sPay in cash %s for your booking %s on check in %sFor reference your booking ID: %s
nb_NO: Kjære %sBetal med kontanter %s for din bestilling %s ved innsjekking i %sDin bestillingsreferanse er: %s

en: Dec
nb_NO: Des

en: December
nb_NO: Desember

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default Form
nb_NO: Standardskjema

en: Default Form Templates
nb_NO: Standard skjemamaler

en: Default Locale
nb_NO: Standardlokasjon

en: Default booking admin page
nb_NO: Standard administratorside for bestillinger

en: Default booking resource
nb_NO: Standard reservasjonsobjekt

en: Default calendar view mode
nb_NO: Standard kalendervisningsmodus

en: Default color
nb_NO: Standardfargen

en: Default form
nb_NO: Standardskjema

en: Default settings for retrieving events
nb_NO: Standardinnstillinger for innhenting av hendelser

en: Default toolbar tab
nb_NO: Standard verktøylinjeflik

en: Default value
nb_NO: Standardverdi

en: Define date for booking
nb_NO: Definer bestillingsdato

en: Define preselected resource.
nb_NO: Definer forhåndsvalgt objekt.

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete booking data, when plugin deactivated
nb_NO: Slett bestillingsdata ved deaktivering av utvidelsen.

en: Delete data
nb_NO: Slett data

en: Delete selected booking form
nb_NO: Slett valgt bestillingsskjema

en: Delete selected booking(s)
nb_NO: Slett valgt(e) bestilling(er)

en: Delete selected bookings
nb_NO: Slett valgte bestillinger

en: Delete settings
nb_NO: Slett innstillinger

en: Delete template
nb_NO: Slett mal

en: Delete your previously saved default filer template!
nb_NO: Sletter tidligere lagret standardfiltermal!

en: Deleted
nb_NO: Slettet

en: Deleting
nb_NO: Sletter

en: Denied
nb_NO: Nektet

en: Deposit
nb_NO: Depositum

en: Deposit amount
nb_NO: Depositum

en: Deposit payment total
nb_NO: Totalt depositumsbeløp

en: Deposit type
nb_NO: Type depositum

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Developer Test
nb_NO: Utviklertest

en: Different form fields, for the different week days
nb_NO: Forskjellige skjemafelt for de forskjellige ukedagene

en: Different time slots, for the different week days
nb_NO: Forskjellige tidsluker, for forskjellige ukedager

en: Disable Bootstrap loading on Back-End
nb_NO: Deaktiver Bootstrap loading i Back-end

en: Disable Bootstrap loading on Front-End
nb_NO: Deaktiver Bootstrap loading i Front-end

en: Disable bookings in different booking resources
nb_NO: Deaktiver bestillingsmulighet i forskjellige ressurser

en: Discount Coupon field
nb_NO: Rabattkupongfelt

en: Dismiss
nb_NO: Avbryt

en: Display tooltip on calendar(s) to show availability based on total (fixed) number of visitors for the resource, which can be at free booking resource items.
nb_NO: Vis verktøytips på kalenderen(ne) for å vise tilgjengelighet basert på totalt (fast) antall besøkende for ressursen, som kan være på ledige bestillbare ressurser.

en: Do you really want
nb_NO: Vil du virkelig

en: Do you really want to delete selected booking form ?
nb_NO: Vil du virkelig slette valgt bestillingsskjema?

en: Do you really want to delete selected booking(s) ?
nb_NO: Vil du virkelig slette valgt(e) bestilling(er) ?

en: Do you really want to delete this booking ?
nb_NO: Vil du virkelig slette denne bestillingen?

en: Do you really want to do this ?
nb_NO: Vil du virkelig gjøre dette?

en: Do you really want to set booking as pending ?
nb_NO: Er du sikker på at du vil sette bestillingen til "avventer behandling"?

en: Done
nb_NO: Fullført

en: Dot
nb_NO: Prikk

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Download the CSV file of exported booking data
nb_NO: Last ned CSV-fil med eksporterte bestillingsdata

en: Drop Down
nb_NO: Nedtrekks

en: Duplicate Booking
nb_NO: Kopier bestilling

en: Duration Time
nb_NO: Varighet

en: Duration Time - Drop Down list
nb_NO: Varighet - nedtrekksliste

en: Each day
nb_NO: Hver dag

en: Edit
nb_NO: Endre

en: Edit Booking
nb_NO: Rediger bestilling

en: Edit Note
nb_NO: Rediger notat

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email (required)
nb_NO: E-post (obligatorisk)

en: Email Address
nb_NO: E-postadresse

en: Email Body Background Color
nb_NO: Fargen for innholdsfeltet i e-postmalen.

en: Email Body Text Colour
nb_NO: Tekstfarge for innholdsfeltet i e-posten

en: Email Field
nb_NO: E-postfelt

en: Email Footer Text
nb_NO: E-post bunntekst

en: Email Heading
nb_NO: E-postoverskrift

en: Email Styles
nb_NO: E-poststiler

en: Email copy to
nb_NO: E-postkopi til

en: Email different from website DNS, its can be a reason of not delivery emails. Please use the email withing the same domain as your website!
nb_NO: E-postadressen er forskjellig fra nettstedets DNS, noe som kan være årsak til at e-post ikke blir levert. Vennligst bruk en e-postadresse innen samme domene som nettsiden!

en: Email for getting report for %sinvalid%s transactions.
nb_NO: E-post for mottak av rapport for %sinvalide%s transaksjoner.

en: Email for getting report for %ssome errors in  verification process%s.
nb_NO: E-post for mottak av rapport for %senkelte feil i verifikasjonsprosessen%s.

en: Email for getting report for %sverified%s transactions.
nb_NO: E-post for å motta rapport for %sverifiserte%s transaksjoner.

en: Email format
nb_NO: E-postformat

en: Email had not sent. Some error occuered.
nb_NO: Det oppstod en feil. E-posten ble ikke sendt.

en: Email is sending to Admin after creation of booking.
nb_NO: E-post blir sendt til administrator etter at bestilling er opprettet.

en: Email is sending to Visitor after Approval of booking.
nb_NO: E-post blir sendt til besøkende etter godkjenning av bestilling.

en: Email is sending to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
nb_NO: E-post blir sendt til besøkende etter at bestilling er kansellert (flyttet til papirkurven).

en: Email is sending to Visitor after Deleting of booking.
nb_NO: E-post blir sendt til besøkende etter sletting av bestilling.

en: Email is sending to Visitor after Editing of booking.
nb_NO: E-post blir sendt til besøkende etter at bestilling er endret.

en: Email is sending to Visitor after booking set as Pending.
nb_NO: E-post blir sendt til besøkende etter bestillingen er satt til forespørsel.

en: Email is sending to Visitor after creation of booking.
nb_NO: E-post blir sendt til besøkende etter at bestilling er opprettet.

en: Email sent to
nb_NO: E-post sendt til

en: Email template
nb_NO: E-postmal

en: Email templates, which use shortcodes: %s, will be linked to this page
nb_NO: E-postmaler, som benytter kortkoder: %s, vil peke til denne siden

en: Email with  Payment Request which is sending to Visitor.
nb_NO: E-post med betalingsanmodning som blir sendt til besøkende.

en: Emails
nb_NO: E-poster

en: Emails Settings
nb_NO: Innstillinger for e-poster

en: Emails sending
nb_NO: E-postsending

en: Enable / Disable
nb_NO: Aktiver/deaktiver

en: Enable / disable sending copy of this email notification to admin
nb_NO: Aktiver/deaktiver sending av denne e-postvarslingen til admin

en: Enable this email notification
nb_NO: Aktiver denne e-postvarslingen

en: Enable this payment gateway
nb_NO: Aktiver denne betalingsløsningen

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: End Time
nb_NO: Sluttid

en: End Time - Drop Down list
nb_NO: Sluttid - nedtrekksliste

en: End Time - Text field
nb_NO: Sluttid - tekstfelt

en: End Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past. The End Time may also be earlier that the start time, if only 1 day was selected! Please choose another date or time.
nb_NO: Sluttidspunkt er ugyldig. Datoen eller klokkeslettet kan allerede være reservert, eller ha passert dagens dato/klokkeslett. Sluttiden kan også være tidligere enn starttiden dersom kun 1 dag ble valgt! Vennligst velg en annen dag eller klokkeslett.

en: End of current month
nb_NO: Slutten av inneværende måned

en: English and French translation
nb_NO: Engelsk og Fransk oversettelse

en: Enter %s in text field.
nb_NO: Angi %s i tekstfeltet

en: Enter Keyword here
nb_NO: Angi nøkkelord her

en: Enter a title for the Reference text box (i.e. Your email address). Visitors will see this text.
nb_NO: Angi en tittel for referansetekstboksen (eks. Din e-postadresse). Besøkende vil se denne teksten.

en: Enter additional cost in formats:
nb_NO: Legg inn tilleggskostnad på formatene:

en: Enter coupon code.
nb_NO: Legg inn kupongkode.

en: Enter date / time
nb_NO: Angi dato / klokkeslett

en: Enter dropdown options. One option per line.
nb_NO: Angi alternativer for nedtrekksliste. Ett alternativ per linje.

en: Enter fixed amount for each selected day
nb_NO: Legg inn fast beløp for hver valgte dag

en: Enter fixed cost
nb_NO: Legg inn fastpris

en: Enter main heading contained within the email notification.
nb_NO: Angi hovedoverskriften som skal være i e-postmeldingen.

en: Enter maximum number of times, when coupon is applicable.
nb_NO: Angi maksimalt antall ganger en kupong skal være tilgjengelig.

en: Enter minimum booking cost, when coupon is applicable.
nb_NO: Legg inn minstepris for bestilling, dersom det er mulig å benytte kupong.

en: Enter name of booking resource
nb_NO: Skriv inn navn på reservasjonsobjekt

en: Enter number of fixed or percentage savings.
nb_NO: Legg inn fastbeløp eller prosentandel spart.

en: Enter percentage as additional sum, which is based only on original cost and not full sum
nb_NO: Angi prosent som tilleggsbeløp, som kun er basert på originalpris og ikke totalbeløpet

en: Enter percentage of the entire booking
nb_NO: Legg inn prosentandel for hele bestillingen

en: Enter relative URLs of pages, where you have Booking Calendar elements (booking forms or availability calendars). Please enter one URL per line. Example: %s
nb_NO: Angi relative URL-adresser til sider, hvor du har Bestillingskalender-elementer (bestillingsskjemaer eller tilgjengelighetkalendre). Angi en URL-adresse per linje. Eksempel: %s

en: Enter seasonal rate(s) (cost diference in %s from standard cost %s or a fixed cost) of the booking resource (%s) or %sAdd a new seasonal filter%s
nb_NO: Tilføy sesongbasert(e) prisnivå (prisavvik i %s fra standard pris %s, eller en fastpris) for ressursen (%s), eller %slegg til et nytt sesongfilter%s

en: Enter text contained within footer of the email notification
nb_NO: Angi bunnteksten som skal være i e-postvarslingen

en: Enter the %sTime%s using the text field.
nb_NO: Angi %stid%s i tekstfeltet.

en: Enter the service name or the reason for the payment here.
nb_NO: Angi tjenestenavn eller årsaken til betalingen her.

en: Enter the title of the payment button
nb_NO: Legg inn tittel på betalingsknappen

en: Enter this value
nb_NO: Skriv inn denne verdien

en: Enter your iPay88 Merchant Key.
nb_NO: Angi din iPay88 Merchant nøkkel.

en: Enter your phone number
nb_NO: Skriv inn telefonnummer

en: Error
nb_NO: Feil

en: Error IPN
nb_NO: Feil IPN

en: Error!
nb_NO: Feil!

en: Error! Please reset your check-in/check-out dates above.
nb_NO: Feil! Vennligst tilbakestill inn-/utsjekkingsdatoene ovenfor.

en: Euros
nb_NO: Euro

en: Even if visitor selects the booked timeslot, system will not allow them to make the booking.
nb_NO: Selv om besøkende velger bestilt tidsluke, vil ikke systemet tillate bestilling.

en: Event Description (optional field)
nb_NO: Beskrivelse av hendelsen (valgfritt felt)

en: Event Title
nb_NO: Tittel på hendelse

en: Events Import
nb_NO: Hendelsesimportering

en: Every
nb_NO: Hver

en: Example
nb_NO: Eksempel

en: Example #1: %s - start French translation section
nb_NO: Eksempel #1: %s - start Fransk oversettelsesseksjon

en: Example #2: "%s" - English and French translation of some message
nb_NO: Eksempel #2: "%s" - engelsk og fransk oversettelse av en melding

en: Example:
nb_NO: Eksempel:

en: Example: %s - %s"United States"%s is selected by default.
nb_NO: Eksempel: %s - %s"Sverige"%s er valgt som standard.

en: Example: %s - custom number of visitor selections"
nb_NO: Eksempel: %s - egendefinert antall besøkende"

en: Example: %s.
nb_NO: Eksempel: %s

en: Example: %sMake booking here%s
nb_NO: Eksempel: %sReserver her%s

en: Examples
nb_NO: Eksempler

en: Exist
nb_NO: Eksisterer

en: Expand Advanced Toolbar
nb_NO: Vis avansert verktøylinje

en: Expiration
nb_NO: Utløp

en: Expiration Date
nb_NO: Utløpsdato

en: Expired
nb_NO: Utløpt

en: Explore Premium Features
nb_NO: Utforsk premiumfunksjoner

en: Export
nb_NO: Ekporter

en: Export All
nb_NO: Eksporter alle

en: Export All bookings to CSV format
nb_NO: Eksporter alle bestillinger i CSV-format

en: Export bookings
nb_NO: Eksporter bestillinger

en: Export only current page of bookings to CSV format
nb_NO: Eksporter kun gjeldende side med bestillinger i CSV-format

en: Exporting booking data
nb_NO: Eksporterer bestillingsdata

en: Failed
nb_NO: Mislykkede

en: February
nb_NO: Februar

en: Field Label
nb_NO: Feltetikett

en: Fields %s(selectbox(es) and checkbox(es))%s are shown here automatically if they exist in the %sbooking form%s.
nb_NO: Feltene %s(valgboks(er) og avmerkingsboks(er))%s blir vist her automatisk, dersom de eksisterer i %sreservasjonsskjemaet%s.

en: Fields Settings
nb_NO: Innstillinger for felt

en: Filter Name
nb_NO: Filternavn

en: Filter bookings by booking dates
nb_NO: Filtrer bestillinger på bestillingsdatoer

en: Filter tab
nb_NO: Filter

en: Filters
nb_NO: Filtre

en: Find Your Calendar ID
nb_NO: Finn kalender-ID

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: First Name (required)
nb_NO: Fornavn (obligatorisk)

en: First Name(s)
nb_NO: Fornavn

en: First option in dropdown list.
nb_NO: Første alternativ i nedtrekkslisten.

en: First option title
nb_NO: Tittel på første alternativ

en: Follow these steps to configure it:
nb_NO: Følg disse trinnene for å konfigurere den:

en: Footer
nb_NO: Bunntekst

en: For example, a URL to your site that displays a %s"Thank you for the payment"%s.
nb_NO: For eksempel, en URL til nettstedet ditt som viser en %s "Takk for betaling"%s.

en: For example, if the original cost of the booking is %s, then after applying additional costs the total cost will be folowing
nb_NO: For eksempel, dersom originalprisen for bestillingen er %s, vil totalprisen inkludert tilleggskostnader bli følgende

en: For example, the URL to your website that displays a %s"Payment Canceled"%s page.
nb_NO: For eksempel, en URL til nettstedet ditt som viser %s "Betaling avbrutt"%s.

en: For example: "You have a new reservation %s on the following date(s): %s Contact information: %s You can approve or cancel this booking at: %s Thank you, Reservation service."
nb_NO: For eksempel: "Du har en ny reservasjon %s for følgende dato(er): %s Kontaktinformasjon: %s Du kan godkjenne eller kansellere bestillingen på: %s Ha en fortsatt fin dag."

en: For more information about configuring Relay Response in the Merchant Interface, please see the %sMerchant Integration Guide%s
nb_NO: For mer informasjon om konfigurasjon av 'Relay-respons' i Kjøpmannsgrensesnittet se %sKjøpmannsintegrasjonsguiden%s

en: For the Return URL, enter the Return URL from PayPal on your site for successfull payment.
nb_NO: For retur-URL, angir du retur-URL-adressen fra PayPal på webområdet for vellykket betaling.

en: Form
nb_NO: Skjema

en: Form Field
nb_NO: Skjemafelt

en: Form Field Configuration
nb_NO: Konfigurasjon av skjemafelt

en: Form Template
nb_NO: Mal for skjema

en: Form fields
nb_NO: Skjemafelt

en: Found: %s booking forms inside of posts or pages
nb_NO: Fant: %s bestillingsskjema i poster eller sider

en: Fraud
nb_NO: Svindel

en: Fri
nb_NO: Fre

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: From
nb_NO: Fra

en: Full cost of the booking
nb_NO: Totalpris for bestillingen

en: Full cost of the booking.
nb_NO: Totalpris for bestillingen.

en: Gateway
nb_NO: Betalingsløsning

en: General
nb_NO: Generelle

en: General Information
nb_NO: Generell informasjon

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Generate Tag
nb_NO: Generer merkelapp

en: Generate tag
nb_NO: Generer merkelapp

en: Generating columns
nb_NO: Genererer kolonner

en: Generating content of file
nb_NO: Genererer innholdet i filen

en: Get Started
nb_NO: Kom i gang

en: Getting Started
nb_NO: Komme i gang

en: Give your project a name and click "Create".
nb_NO: Gi prosjektet et navn og klikk "Opprett".

en: Go
nb_NO: Gå

en: Go to Google Developer Console: %s.
nb_NO: Gå til utviklerkonsoll for Google: %s.

en: Google API Key
nb_NO: Google API-nøkkel

en: Google Calendar
nb_NO: Google Kalender

en: Google Calendar - General Settings
nb_NO: Google Kalender - generelle innstillinger

en: Google Calendar ID
nb_NO: Google Kalender-ID

en: Guests
nb_NO: Gjester

en: HTML tags is accepted.
nb_NO: HTML-koder er akseptert.

en: Have a questions?
nb_NO: Spørsmål?

en: Header / Footer
nb_NO: Topp- og bunntekst

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Help Info
nb_NO: Hjelp Info

en: Help and info notices
nb_NO: Hjelp og info-meldinger

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: Hide Children Resources
nb_NO: Skjul underordnede objekter

en: Hide advanced settings
nb_NO: Skjul avanserte innstillinger

en: Hide advanced settings of JavaScript loading
nb_NO: Skjul avanserte innstillinger for JavaScript innlasting

en: Hide season filters
nb_NO: Skjul sesongfiltre

en: Hide settings of powered by notice
nb_NO: Skjul innstillinger for 'understøttet av' merknaden

en: High season
nb_NO: Høysesong

en: Hints
nb_NO: Tips

en: Hints for your form
nb_NO: Verktøytips for skjema

en: Hong Kong Dollar
nb_NO: Hong Kong dollar

en: Horizontal Search Form Template
nb_NO: Mal for horisontalt søkeskjema

en: Hungarian Forint
nb_NO: Ungarske forinter

en: I Accept term and conditions
nb_NO: Jeg godtar vilkår og betingelser

en: ID
nb_NO: Id

en: ID of booking
nb_NO: Bestillings-id

en: ID of booking resource.
nb_NO: ID på bestillingsobjektet.

en: ID of booking resources
nb_NO: ID på bestillingsobjektet

en: ID or Title
nb_NO: ID eller tittel

en: If empty then title defined as WordPress
nb_NO: Hvis tom blir tittel satt til WordPress

en: If you accept %scash payment%s, you can write details about it here
nb_NO: Hvis du godtar %skontantbetaling%s, kan du skrive detaljer om dette her

en: If you check this option, all booking data will be deleted when you uninstall this plugin. Do you really want to do this?
nb_NO: Hvis du velger dette alternativet vil alle bestillingsdata bli slettet når du avinstallerer denne utvidelsen. Vil du virkelig gjøre dette?

en: If you do not see search results at front-end side of your website, please check troubleshooting instruction %shere%s
nb_NO: Hvis du ikke ser søkeresultater på forsiden til nettstedet, vennligst sjekk feilsøkingsinstruksjoner %sher %s

en: If you have no account on this system, please sign up for a %sdeveloper test account%s to obtain an API Login ID and Transaction Key. These keys will authenticate requests to the payment gateway.
nb_NO: Hvis du ikke har en konto på dette systemet, vennligst bestill en %stestkonto for utvikler%s for å motta en API innloggings id og transaksjonsnøkkel. Disse nøklene  vil autentisere forespørsler til betalingsløsningen.

en: If you have no account on this system, please visit %s to create one.
nb_NO: Hvis du ikke har en konto på dette systemet, kan du gå til %s for å opprette en.

en: If you like %s please leave us a %s rating. A huge thank you in advance!
nb_NO: Hvis du vil kan du %s gi oss %s en anmeldelse. På forhånd takk!

en: If you use this shortcode, %syou can not use any other time shortcodes%s in the form.
nb_NO: Hvis du benytter denne kortkoden, %skan du ikke bruke andre kortkoder for tid%s i skjemaet.

en: If you want to save your booking data, please uncheck the %s"Delete booking data"%s at the
nb_NO: Hvis du vil lagre bestillingsdata vennligst fjern markeringen %s"Slett bestillingsdata"%s ved

en: If you will get any difficulties or have a questions, please contact by email %s
nb_NO: Hvis du får problemer, eller har spørsmål, kontakt leverandør på e-post %s

en: Import
nb_NO: Importer

en: Import Google Calendar Events
nb_NO: Importer Google kalender-hendelser

en: Import Settings
nb_NO: Importinnstillinger

en: Import events every
nb_NO: Importer hendelser hver

en: Important
nb_NO: Viktig

en: Important!
nb_NO: Viktig!

en: Importing Feed
nb_NO: Importerer nyhetsstrøm

en: In Trash
nb_NO: I papirkurven

en: In the sidebar click on "APIs & auth".
nb_NO: I sidepanelet, klikker på "APIer & auth".

en: In-Progress
nb_NO: Pågående

en: Inactive User
nb_NO: Inaktiv bruker

en: Incorrect date format
nb_NO: Feil dataformat

en: Incorrect email field
nb_NO: Feil e-post felt

en: Indicate to the payment gateway that you would like to receive the transaction response to your site.
nb_NO: Indiker til betalingsløsningen at du gjerne vil motta transaksjonsrespons til din side.

en: Information
nb_NO: Informasjon

en: Inlinee Search Form Template
nb_NO: Mal for "på linje" søkeskjema

en: Insert %s shortcode to prevent SPAM bookings.
nb_NO: Sett inn %s kortkode for å forhindre SPAM bestillinger.

en: Insert Shortcode
nb_NO: Sett inn kortkode

en: Insert booking calendar
nb_NO: Sett inn bestillingskalender

en: Insert booking form %sshortcode%s into your %sPost%s or %sPage%s
nb_NO: Sett inn bestillingsskjema %skortkode%s i din %spost%s eller %sside%s

en: Insert into page
nb_NO: Sett inn på siden

en: Insert these shortcodes into form to %sshow info in real time %s(after selection of the dates in calendar or options in checkboxes or selectboxes)%s.
nb_NO: Sett inn disse kortkodene i skjemaet for å %svise sanntidsinformasjon %s(etter valg av datoer i kalenderen eller alternativer i valgbokser)%s.

en: Instant Payment Notification (IPN) is a message service that notifies you of events related to PayPal transactions
nb_NO: Umiddelbar betalingsvarsling (IPN) er en meldingstjeneste som varsler deg om hendelser relatert til PayPal-transaksjoner

en: Integration of Bank Transfer payment system
nb_NO: Integrasjon av betalingssystem for bankoverføring

en: Integration of Pay in Cash payment system
nb_NO: Integrasjon av kontantbetalingssystemet

en: Integration of Paypal payment system
nb_NO: Integrasjon av PayPal betalingssystemet

en: Integration of Sage payment system
nb_NO: Integrasjon av Sage betalingssystem

en: Integration of authorizenet payment system
nb_NO: Integrasjon av authorizenet betalingssystem

en: Integration of iPay88 payment system
nb_NO: Integrering av iPay88 betalingssystemet

en: Interface of plugin is using %s currency. Specific payment gateway will use own currency in payment form without currency exchange! Its can be reason of wrong cost.
nb_NO: Grensesnittet til modulen bruker %s valuta. Betalingsløsningen bruker egen valuta i betalingsskjemaet uten valutaveksling! Det kan være grunnen til feil pris.

en: Invalid IPN
nb_NO: Ugyldig IPN

en: Israeli New Shekel
nb_NO: Israelske ny-shekel

en: Israeli Shekel
nb_NO: Israelske shekel

en: It works only in %ssingle day selection%s mode.
nb_NO: Fungerer bare i %svelg enkeltdager%s modus.

en: Its only show fixed payment details.
nb_NO: Viser kun faste betalingsdetaljer.

en: January
nb_NO: Januar

en: Japanese Yen
nb_NO: Japanske Yen

en: July
nb_NO: Juli

en: June
nb_NO: Juni

en: Keyword
nb_NO: Nøkkelord

en: LIVE
nb_NO: PRODUKSJON

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Labels
nb_NO: Etiketter

en: Language Sections
nb_NO: Språkseksjoner

en: Last Name
nb_NO: Etternavn

en: Last Name (required)
nb_NO: Etternavn (obligatorisk)

en: Last name
nb_NO: Etternavn

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Left with space
nb_NO: Venstre med mellomrom

en: Limit available days from today
nb_NO: Begrens tilgjengelig dager fra i dag

en: Live
nb_NO: Produksjon

en: Live Test
nb_NO: Produksjonstest

en: Load JS and CSS files only on specific pages
nb_NO: Last JS og CSS-filer bare på bestemte sider

en: Location
nb_NO: Sted

en: Location:
nb_NO: Lokasjon:

en: Log in to your PayPal account.
nb_NO: Logg inn til din PayPal konto.

en: Log on to the Merchant Interface
nb_NO: Logg inn på Kjøpmannsgrensesnittet

en: MD5 Hash value
nb_NO: MD5 Hash verdi

en: Make it %sexclusive%s
nb_NO: Gjør den %seksklusiv%s

en: Make payments with payPal - its fast, free and secure!
nb_NO: Utfør betalinger med PayPal -det er raskt, gratis og trygt!

en: Malaysian Ringgit
nb_NO: Malaysiske Ringgit

en: Malaysian Ringgits (only for Malaysian users)
nb_NO: Malaysiske ringgits (kun for Malaysiske brukere)

en: Malformed
nb_NO: Misformet

en: Manage Users
nb_NO: Administrer brukere

en: March
nb_NO: Mars

en: Mark as Unread selected bookings
nb_NO: Merk valgte bestillinger som ulest

en: Mark as read all bookings
nb_NO: Merk alle bestillinger som lest

en: Mark as read selected bookings
nb_NO: Merk valgte bestillinger som lest

en: Max
nb_NO: Maks

en: Max visitors
nb_NO: Maks besøkende

en: Max. persons
nb_NO: Max. personer

en: Maximum number
nb_NO: Maks antall

en: Maximum number of usage
nb_NO: Maksimalt antall tilgjengelig

en: Maxlength
nb_NO: Makslengde

en: May
nb_NO: Mai

en: Message title
nb_NO: Meldingstittel

en: Mexican Peso
nb_NO: Meksikanske pesos

en: Middle
nb_NO: Midten

en: Min
nb_NO: Minimum

en: Minimum Booking Cost
nb_NO: Minstepris for bestilling

en: Minimum Cost
nb_NO: Minstepris

en: Mo
nb_NO: Ma

en: Modified
nb_NO: Modifisert

en: Mon
nb_NO: Man

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: Month
nb_NO: Måned

en: Months
nb_NO: Måneder

en: Move selected bookings to trash
nb_NO: Flytt merkede bestillinger til papirkurven

en: Move to trash
nb_NO: Flytt til papirkurven

en: Moved to trash
nb_NO: Flyttet til papirkurven

en: Multipart
nb_NO: Sammensatt

en: Multiple days
nb_NO: Flere dager

en: Name
nb_NO: Navn

en: Navigate to your Google calendars.
nb_NO: Gå til din Google-kalendre.

en: Need even more functionality? Check %s higher versions %s
nb_NO: Trenger du mer funksjonalitet? Sjekk %s høyere versjoner %s

en: New
nb_NO: Ny

en: New (unverified) booking(s)
nb_NO: Ny (ubekreftet) bestilling(er)

en: New Zealand Dollar
nb_NO: New Zealand dollar

en: New booking
nb_NO: Ny bestilling

en: New booking(s) made today
nb_NO: Nye bestillinger gjort i dag

en: New bookings
nb_NO: Nye bestillinger

en: Next
nb_NO: Neste

en: Next 3 months
nb_NO: Neste 3 måneder

en: Next 4 weeks
nb_NO: Neste 4 uker

en: Next 7 days
nb_NO: Neste 7 dager

en: Next Steps
nb_NO: Neste steg

en: Next day
nb_NO: Neste dag

en: Next month
nb_NO: Neste måned

en: Next week
nb_NO: Neste uke

en: No days
nb_NO: Ingen dager

en: No results found.
nb_NO: Ingen resultater funnet.

en: No separator
nb_NO: Ingen skilletegn

en: None
nb_NO: Ingen

en: Norwegian Krone
nb_NO: Norske kroner

en: Not Completed
nb_NO: Ikke fullført

en: Not authed
nb_NO: Ikke autorisert

en: Note
nb_NO: Merk

en: Note!
nb_NO: Merk!

en: Note:
nb_NO: Merk:

en: Nothing Found
nb_NO: Ingenting funnet.

en: Nothing Found Message:
nb_NO: "Ingenting funnet" -melding:

en: Nothing found message
nb_NO: Ingenting funnet -melding

en: Nothing found.
nb_NO: Ingenting funnet.

en: Now
nb_NO: Nå

en: Now click on "Credentials" in the sidebar.
nb_NO: Klikk på "Legitimasjon/(credentials)" i sidepanelet.

en: Now copy the Calendar ID to use in the plugin settings in your WordPress admin. Make sure to %suse the Calendar ID only, not the entire XML feed URL%s.
nb_NO: Kopier så Kalender-IDen som skal brukes i utvidelse-innstillingene i WordPress admin. Bruk kun %sKalender-ID, ikke hele XML adressen%s.

en: Number of days to scroll
nb_NO: Antall dager som skal vises ved rulling

en: Number of decimal points
nb_NO: Antall desimaler

en: Number of months
nb_NO: Antall måneder

en: Number of months in one row
nb_NO: Antall måneder i én rad

en: Number of months to scroll
nb_NO: Antall måneder som skal vises ved rulling

en: Number of selected days.
nb_NO: Antall valgte dager.

en: Number of selected nights.
nb_NO: Antall valgte netter.

en: Number of usage
nb_NO: Antall brukt

en: October
nb_NO: Oktober

en: Offset
nb_NO: Forskyvning

en: On each
nb_NO: På hver

en: On the popup click the button "Server Key" and click "Create".
nb_NO: I popupvinduet klikk "Servernøkkelen" og klikk "Opprett".

en: One Value from %sOptions%s list
nb_NO: En verdi fra listen over %salternativer%s

en: One Value from %sOptions%s list or term %s for selection of all checkboxes
nb_NO: En verdi fra %salternativer%s listen eller uttrykk %s for valg av alle sjekkbokser

en: One option per line
nb_NO: Ett alternativ per linje

en: One title per line
nb_NO: En tittel per linje

en: Only Form
nb_NO: Kun skjema

en: Only availability calendar
nb_NO: Kun tilgjengelighetskalender

en: Open the settings for the calendar.
nb_NO: Åpne innstillinger for kalenderen.

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: Order by
nb_NO: Sorter etter

en: Order number
nb_NO: Ordrenummer

en: Other
nb_NO: Øvrige

en: Other Hints
nb_NO: Andre tips

en: PAYMENT
nb_NO: BETALING

en: Page
nb_NO: Side

en: Paid OK
nb_NO: Betaling ok

en: Parameters
nb_NO: Parametere

en: Parent
nb_NO: Overliggende

en: Partially booked
nb_NO: Delvis reservert

en: Partially booked item
nb_NO: Delvis reservert element

en: Partially booked item - day, which is booked for the specific time-slot(s).
nb_NO: Delvis bestilt ressurs - dag, som er bestilt for spesifikk(e) tidsluke(r).

en: Partially paid
nb_NO: Delvis betalt

en: Partially_Refunded
nb_NO: Delvis refundert

en: Pay in Cash
nb_NO: Betal kontant

en: Pay using %s payment service
nb_NO: Betal med %s betalingstjenesten

en: Pay via
nb_NO: Betal via

en: Payment
nb_NO: Betaling

en: Payment Button type
nb_NO: Betalingsknapptype

en: Payment Description
nb_NO: Betalingsbeskrivelse:

en: Payment Gateways
nb_NO: Betalingsløsninger

en: Payment Gateways - General Settings
nb_NO: Betalingsløsninger - generelle innstillinger

en: Payment Settings
nb_NO: Betalingsinnstillinger

en: Payment button title
nb_NO: Tittel på betalingsknapp

en: Payment description at gateway website
nb_NO: Betalingsbeskrivelse på nettsiden til betalingsløsningen

en: Payment failed
nb_NO: Betaling feilet

en: Payment for booking %s on these day(s): %s
nb_NO: Betaling for bestilling %s på dag(ene): %s

en: Payment method description that the customer will see on your payment page.
nb_NO: Beskrivelse av betalingsmetode som kunden vil se på betalingssiden.

en: Payment rejected
nb_NO: Betaling avvist

en: Payment request
nb_NO: Betalingsforespørsel

en: Payment status
nb_NO: Betalingsstatus

en: Payment status updated by Mobile88 Admin(Fail)
nb_NO: Betalingsstatus oppdatert av Mobile88 administrator(feilet)

en: Payments
nb_NO: Betalinger

en: Paypal Email address to receive payments
nb_NO: Paypal e-postadresse for mottak av betalinger

en: Paypal Standard
nb_NO: Paypal standard

en: Pending
nb_NO: Avventer behandling

en: Pending booking(s)
nb_NO: Bestilling(er) som avventer behandling

en: Pending item
nb_NO: Ventende element

en: Philippine Pesos
nb_NO: Filipinske pesos

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: Placeholder
nb_NO: Plassholder

en: Plain (without styles)
nb_NO: Ren tekst (uten stiler)

en: Plain text
nb_NO: Ren tekst

en: Please Select
nb_NO: Vennligst velg

en: Please check more about configuration at  %sthis page%s
nb_NO: Les mer om konfigurering på %sdenne siden%s

en: Please check more about this feature %shere%s.
nb_NO: Les mer om denne funksjonen %sher%s.

en: Please check more about this feature at  %sthis page%s
nb_NO: Les mer om denne funksjonen på %sdenne siden%s

en: Please check more info about configuration of this cost settings on this %spage%s.
nb_NO: Les mer info om konfigurering av disse prisparameterene på denne %ssiden%s

en: Please configure all fields inside the %sBilling form fields%s section at %sPayments General%s tab.
nb_NO: Vennligst konfigurer alle felter i %sBetalingsskjemafelt%s som finnes i fliken %sGenerelle betalinger%s.

en: Please configure all fields inside the Billing form fields tab at this page, when using a European payment processor
nb_NO: Vennligst konfigurer alle felter i fliken 'Betalingsskjemafelt' på denne siden når du benytter en Europeisk betalingsleverandør.

en: Please configure settings for import Google Calendar events
nb_NO: Vennligst konfigurer innstillinger for import av Google Kalender hendelser

en: Please create all %s terms firstly %s(from higher priority to lower)%s, then terms %s and after terms %s
nb_NO: Lag først %s alle vilkår %s(fra høy til lav prioritet)%s, deretter vilkår %s og etterpå vilkår %s

en: Please deactivate previous old version of
nb_NO: Vennligst deaktiver tidligere versjon av

en: Please enter the MD5 Hash value, which you configured in the settings of Merchant Interface.
nb_NO: Angi MD5 Hash verdien som du konfigurerte i innstillinger for Kjøpmannsgrensesnittet.

en: Please enter your Google API key. This field required to import events.
nb_NO: Skriv inn Google API-nøkkel. Dette er påkrevd for å kunne importere hendelser.

en: Please leave it empty if you want to skip it.
nb_NO: La dette stå tomt hvis du vil hoppe over det.

en: Please make payment for your booking %s on %s For reference your booking ID: %s
nb_NO: Vennligst betal din bestilling %s på %s Din bestillings-id-referanse er: %s

en: Please note, %sthe use of the time shortcode%s. If you select a date with some booked time slots, this time field will %sdisable booked times slots%s (set them as grayed).
nb_NO: Merknad ved %sbruk av kortkode for tid%s. Hvis du velger en dato med noen bestilte tidsluker, så vil dette tidsfeltet %sdeaktivere bestilte tidsluker%s (sette dem som grå).

en: Please note, in the %sOptions list%s you can  use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
nb_NO: Merk at i %slisten over alternativer%s kan du kun bruke militært tidsformat %s(24 timerstid)%s.

en: Please note, in the %sOptions list%s you can use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
nb_NO: Merk at i %slisten over alternativer%s kan du kun bruke militært tidsformat %s(24 timerstid)%s.

en: Please note, its not possible to add new resources, if "All resources" option is selected. Please clear the selection, then add new resources.
nb_NO: Merk, det er ikke mulig å legge til nye objekter dersom "Alle objekter" alternativet er valgt. Vennligst fjern merkingen før du legger til nye objekter.

en: Please note: this field only supports military time format %s(24 Hour Time)%s.
nb_NO: Obs!, dette feltet støtter kun militært tidsformat %s(24 timerstid)%s.

en: Please read more about the booking form fields configuration %shere%s.
nb_NO: Les mer om konfigurering av felt i bestillingsskjema %sher%s.

en: Please read more about the possible customizations of these %soptions%s %shere%s
nb_NO: Les mer om tilpasning av disse %salternativene%s %sher%s

en: Please read more info about configuration of this parameter %shere%s
nb_NO: Les mer info om konfigurering av denne parameteren %sher%s

en: Please reassign exist booking(s) from selected resource(s) to other resources or delete exist booking(s) from  this resource(s). Otherwise you will have %slost bookings%s.
nb_NO: Vennligst omprioriter eksiterende bestilling(er) fra merket(de) ressurs(ene) til andre ressurser, eller slett eksisterende bestilling(er) fra denne/disse ressursen(e). Ellers vil du %smiste bestillingen%s.

en: Please refresh this page and if the same error appear again contact support by email (with  info about order number and website) for finishing the registrations
nb_NO: Vennligst oppdater denne siden. Hvis den samme feilen vises igjen, kontakt support via e-post (med info om ordrenummer og nettside) for fullføring av registreringen

en: Please select
nb_NO: Vennligst velg

en: Please select a field from your booking form. This field will be automatically assigned to the current field in the billing form.
nb_NO: Vennligst velg et felt fra bestillingsskjemaet. Dette feltet vil automatisk bli tilordnet gjeldende felt i fakturaen.

en: Please select check-in and check-out days!
nb_NO: Vennligst velg inn- og utsjekkingsdager!

en: Please select the resource:
nb_NO: Vennligst velg objekt:

en: Please type the %sTitle of search results%s.
nb_NO: Skriv inn %sTittel på søkeresultater%s

en: Please type the %smessage ,what is showing, when  nothing found%s.
nb_NO: Skriv inn %smeldingen som skal vises når ingenting er funnet%s.

en: Please type the URL of the page %s(with %s shortcode in content)%s, where search results will show.
nb_NO: Skriv inn URL til siden %s(med %s kortkode i innhold)%s, der søkeresultatet vil vises.

en: Please use  %sSingle day%s selection mode in the General Booking Settings page at calendar section.
nb_NO: Bruk %senkeltdag%s valgmodus i seksjon for kalender i siden for generelle innstillinger

en: Please use this field for possibility to use coupon discounts by your visitors.
nb_NO: Bruk dette feltet for at de besøkende skal få mulighet til å benytte rabattkuponger.

en: Please, enter order number of your purchased version, which you received to your billing email.
nb_NO: Vennligst skriv inn ordrenummeret for  betalt versjon, som du mottok til oppgitt fakturerings-e-postadresse.

en: Please, read more about the shortcodes %shere%s or JavaScript customization of the specific shortcodes %shere%s
nb_NO: Vennligst les mer om kortkoder %sher%s eller JavaScript tilpasning av aktuelle kortkoder %sher%s

en: Please, reserve an apartment with fresh flowers.
nb_NO: Vennligst reserver en leilighet med friske blomster.

en: Please, select booking date(s) at Calendar.
nb_NO: Velg bestillingsdato(er) i kalenderen

en: Plugin Menu
nb_NO: Meny for tilleggsmodul

en: Plugin menu position
nb_NO: Menyposisjon for tilleggsmodul

en: Plugin support configurations of the booking form are available in different languages.
nb_NO: Utvidelse (plugin) støtten for konfigurasjoner av bestillingsskjema er tilgjengelige på forskjellige språk.

en: Polish Zloty
nb_NO: Polske Zloty

en: Post Code
nb_NO: Postnummer

en: Post code
nb_NO: Postnummer

en: Post code (required)
nb_NO: Postnummer (obligatorisk)

en: Pounds Sterling
nb_NO: Pund

en: Powered by notice
nb_NO: Understøttet av tekst

en: Preselected resource
nb_NO: Forhåndsvalgt objekt

en: Presidential Suite
nb_NO: Presidentsuiten

en: Prev
nb_NO: Forrige

en: Previous 3 months
nb_NO: Forrige 3 måneder

en: Previous 4 weeks
nb_NO: 4 forrige uker

en: Previous 7 days
nb_NO: 7 dager siden

en: Previous dates
nb_NO: tidligere datoer

en: Previous day
nb_NO: Forrige dag

en: Previous month
nb_NO: Forrige måned

en: Previous week
nb_NO: Forrige uke

en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: Print bookings
nb_NO: Skriv ut bestillinger

en: Print bookings listing
nb_NO: Skriv ut bestillingsoversikt

en: Prior
nb_NO: Tidligere

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: Probabaly you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
nb_NO: Du oppdaterte sannsynligvis din betalte versjon av "Bestillingskalenderen" med en gratisversjon, eller så feilet oppdateringsprosessen. Du kan be om den nye oppdateringen av den betalte versjonen på %1sdenne siden%2s.

en: Probably these date(s) just was booking by other visitor. Please reload this page and make booking again.
nb_NO: Datoen(e) ble sannsynligvis akkurat bestilt av en annen kunde. Vennligst oppdater siden og bestill på ny.

en: Processed
nb_NO: Behandlet

en: Processing
nb_NO: Prosesserer

en: Purchase
nb_NO: Kjøp

en: Put a label before field
nb_NO: Sett etikett før felt

en: Put this code in %sContent of Booking Fields%s and in %sEmail Templates%s
nb_NO: Sett inn denne koden i %sbestillingsfeltinnhold%s og i %se-postmaler%s

en: Radio Button(s)
nb_NO: Radioknapp(er)

en: Range days
nb_NO: Område med dager

en: Rate plugin (thanks:)
nb_NO: Vurder denne utvidelsen

en: Rates
nb_NO: Leie

en: Read
nb_NO: Lest

en: Read All
nb_NO: Les alt

en: Reason for cancellation
nb_NO: Årsak til kansellering

en: Reason for cancellation here
nb_NO: Årsak til kansellering her

en: Reason of cancellation
nb_NO: Årsak til kansellering

en: Reason of cancellation here
nb_NO: Årsak til kansellering her

en: Redirect visitor to a new "Thank You" page
nb_NO: Omdiriger besøkende til en ny "Takk for din bestillingsside"

en: Reference Text Box Title
nb_NO: Referanse tekstbokstittel

en: Refresh booking listing
nb_NO: Oppdater bestillingslisten

en: Refunded
nb_NO: Refunderte

en: Register and Translate everything in WPML plugin. Translation can be done at the WPML > "String translation" page. Required WPML 3.2 with String Translation plugin.
nb_NO: Registrere og oversett alt i WPML modulen. Oversettelse kan gjøres på siden for "strengoversettelse av WPML". Det er nødvendig WPML 3.2 med strengoversettelsesmodul.

en: Regular User
nb_NO: Normalbruker

en: Reject
nb_NO: Avvis

en: Rejected
nb_NO: Avvist

en: Relative URLs of pages, where to load plugin CSS and JS files
nb_NO: Relative URLer til sider, hvor du skal laste utvidelsens CSS og JS-filer

en: Release date
nb_NO: Utgivelsesdato

en: Reload page
nb_NO: Oppdater siden

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove selected account(s)
nb_NO: Fjern valgt(e) konto(er)

en: Request has been sent
nb_NO: Bestillingen er sendt

en: Request has failed
nb_NO: Bestilling feilet

en: Required
nb_NO: Påkrevd

en: Required Fields in Booking Form
nb_NO: Påkrevde felt i bestillingsskjemaet

en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

en: Reset Booking Form and Content of Booking Fields Form
nb_NO: Tilbakestill bestillingsskjema og innholdet i skjema for bestillingsfeltdata

en: Reset Form
nb_NO: Nullstill skjema

en: Reset Search Cache
nb_NO: Tilbakestill mellomlager for søk

en: Reset current Form
nb_NO: Tilbakestill valgt skjema til standard

en: Reset filter to default values
nb_NO: Nullstill filter til standardverdier

en: Reset to default form
nb_NO: Tilbakestill til standardskjema

en: Resource
nb_NO: Objekt

en: Resource #1
nb_NO: Objekt #1

en: Resource #2
nb_NO: Objekt #2

en: Resource #3
nb_NO: Objekt #3

en: Resource Name
nb_NO: Ressursnavn

en: Resource not exist
nb_NO: Objektet eksisterer ikke

en: Resources
nb_NO: Objekter

en: Resources Selection
nb_NO: Valg av reservasjonsobjekter

en: Resources count
nb_NO: Antall objekter

en: Resources number per page
nb_NO: Antall objekter per side

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Restore selected bookings
nb_NO: Gjenopprette valgte bestillinger

en: Restored
nb_NO: Gjenopprettet

en: Result(s) Found
nb_NO: Fant følgende

en: Retrieve Google Calendar Events
nb_NO: Motta hendelser fra Google kalender

en: Return URL after Failed order
nb_NO: Retur-URL ved ordrefeil

en: Return URL after Successful order
nb_NO: Returner URL etter vellykket ordre

en: Return URL from PayPal
nb_NO: Retur-URL fra PayPal

en: Reversed
nb_NO: Reversert

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Right with space
nb_NO: Høyre med mellomrom

en: Rows
nb_NO: Rader

en: Royal Villa
nb_NO: Kongelig villa

en: Sa
nb_NO: Lø

en: Sale
nb_NO: Salg

en: Sandbox
nb_NO: Sandkasse

en: Sat
nb_NO: Lør

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save as Default
nb_NO: Lagre som standard

en: Save cost
nb_NO: Lagre pris

en: Save filter settings as default template (Please, click Apply filter button, before saving!)
nb_NO: Lagre filterinnstilling som en standardmal (Obs, trykk oppdater-knappen for filteret før du lagrer!)

en: Saved
nb_NO: Lagret

en: Saving
nb_NO: Lagrer

en: Saving to file
nb_NO: Lagrer til fil

en: Savings
nb_NO: Besparelser

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search Availability Form
nb_NO: Søkeskjema for tilgjengelighet

en: Search Cache
nb_NO: Mellomlager for søk

en: Search Results
nb_NO: Søkeresultater

en: Search Settings
nb_NO: Innstillinger for søkemellomlager (cache)

en: Search availability
nb_NO: Søk tilgjengelighet

en: Search form
nb_NO: Søkeskjema

en: Search only for users:
nb_NO: Søk kun for brukere:

en: Search results
nb_NO: Søkeresultater

en: Search results.
nb_NO: Søkeresultater.

en: Season
nb_NO: Sesong

en: Season Filters
nb_NO: Sesongfiltre

en: Season filter on the Season Filters page
nb_NO: Sesongfilter i sesongfilter-siden

en: Season filter on the Season Filters page,
nb_NO: Sesongfilter i sesongfilter-siden,

en: Season filters conditions.
nb_NO: Betingelser for sesongfiltre

en: Seasonal price
nb_NO: Sesongbasert pris

en: See %sFAQ%s.
nb_NO: Se %sFAQ%s.

en: Select
nb_NO: Velg

en: Select "Live test" or "Live" environment for using Merchant account or "Developer Test" for using Developer account.
nb_NO: Velg "Live test" eller "Live" miljø for å bruke Kjøpmannskonto eller "Developer test" for å bruke Utviklerkonto.

en: Select %s days by activating specific season filter below or %sadd new season filter%s
nb_NO: Velg %s dager ved å aktivere aktuelt sesongfilter nedenfor eller %slegg til nytt sesongfilter%s

en: Select Booking Resource
nb_NO: Velg reservasjonsobjekt

en: Select Expiration Date of the coupon.
nb_NO: Velg utløpsdato for kupongen.

en: Select TEST for the Test Server and LIVE in the live environment
nb_NO: Velg TEST for testserver og LIVE i produksjonsmiljøet

en: Select Template
nb_NO: Velg mal

en: Select Times
nb_NO: Velg tider

en: Select a %sDYNAMIC%s range of days with %s2 mouse clicks%s
nb_NO: Velg et %sDYNAMISK%s område dager med %s2 museklikk%s

en: Select a %sFIXED%s number of days with %s1 mouse click%s
nb_NO: Velg et %sFAST%s antall dager med %s1 museklikk%s

en: Select a city in your required timezone, if you are having problems with dates and times.
nb_NO: Velg en by i din tidssone, hvis du har problemer med datoer og klokkeslett.

en: Select booking resource
nb_NO: Velg reservasjonsobjekt

en: Select booking resources, for getting booking dates from them and set such dates as unavailable in destination calendar.
nb_NO: Velg reservasjonsobjekt for å få reservasjonsdatoene fra dem og angi slike datoer som utilgjengelige i destinasjonens kalender.

en: Select booking resources, for showing in selectbox. Please use CTRL to select multiple booking resources.
nb_NO: Velg reservasjonsobjekter som skal vises i valgboksen. %sBruk CTRL for å velge flere enn ett reservasjonsobjekt.

en: Select booking resources, where is possible to apply this coupon code.
nb_NO: Velg ressurser hvor denne kupongkoden kan benyttes.

en: Select booking resources. Please use CTRL to select multiple booking resources.
nb_NO: Velg et reservasjonsobjekt. Bruk CTRL for å velge flere reservasjonsobjekt.

en: Select default custom booking form
nb_NO: Velg standard egendefinert bestillingsskjema

en: Select field for assigning to %sevent property%s
nb_NO: Velg felt for tildeling til %shendelsesegenskap%s

en: Select number of available days in calendar start from today.
nb_NO: Velg antall tilgjengelige dager i kalenderen med start fra i dag.

en: Select number of booking resources (single or parent) per page at Resource menu page
nb_NO: Velg antall reservasjonsobjekter (enkle eller overordnet) per side i menysiden for objekter

en: Select number of bookings per page in booking listing
nb_NO: Velg antall bestillinger per side i bestillingsoversikten

en: Select number of days to scroll after loading
nb_NO: Velg antall dager som skal vises ved rulling etter lasting

en: Select number of month to show for calendar.
nb_NO: Velg antall måneder som skal vises i kalenderen.

en: Select number of months to scroll after loading
nb_NO: Velg antall måneder som skal vises ved rulling etter lasting

en: Select number of unavailable days in calendar start from today.
nb_NO: Sett antall utilgjengelige dager i kalenderen fra i dag

en: Select option to configure or show help info about tags
nb_NO: Velg alternativet for å konfigurere eller vise hjelpeinformasjon om merkelapper

en: Select option, when to start retrieving events.
nb_NO: Velg alternativ for oppstart av innhenting av hendelser.

en: Select option, when to stop retrieving events.
nb_NO: Velg alternativ for avslutting av innhenting av hendelser.

en: Select separator of data for export bookings to CSV.
nb_NO: Velg skilletegn for data i eksport av bestillinger til CSV.

en: Select shortcode to insert
nb_NO: Velg kortkode som skal settes inn

en: Select start date
nb_NO: Velg startdato

en: Select start month of calendar
nb_NO: Velg startmåned i kalenderen

en: Select the %s using the predefined %sTime List%s.
nb_NO: Velg %s ved å bruke den predefinerte %stidslisten%s

en: Select the country from the predefined country list.
nb_NO: Velg land fra den predefinerte listen over land.

en: Select the default view for dates on the booking tables
nb_NO: Velg standardvisning for datoer i bestillingstabellene

en: Select the maximum number of months to show (scroll)
nb_NO: Velg maks antall måneder som skal vises (rulling)

en: Select the skin of the booking calendar
nb_NO: Velg utseende for bestillingskalenderen

en: Select time duration of import requests.
nb_NO: Sett varighet for importforespørsler.

en: Select time of cache expiration
nb_NO: Velg utløpstid for cache

en: Select transaction type, which supported by the payment gateway.
nb_NO: Velg transaksjonstype som er støttet av betalingsløsningen.

en: Select type of info to show.
nb_NO: Velg hvilken type informasjon som skal vises.

en: Select type of view format
nb_NO: Velg visningsformat

en: Select unavailable time interval.
nb_NO: Velg tidsintervall for utilgjengelighet.

en: Select user access level for the menu pages of plugin
nb_NO: Velg brukers tilgangsnivå for menysidene til utvidelsen

en: Select your %sminimum and maximum number of days for range selection%s
nb_NO: Angi %sminimum og maksimum antall dager for områdevalg%s

en: Select your default booking resource.
nb_NO: Velg standard reservasjonsobjekt.

en: Select your default calendar view mode at booking calendar overview page
nb_NO: Velg standard kalendervisning under siden for bestillingskalenderoversikt

en: Select your default opened tab in toolbar at booking listing page
nb_NO: Velg standardflik som skal åpnes i verktøylinjen under siden for bestillingsoversikt

en: Select your default order of bookings in the booking listing
nb_NO: Velg standardrekkefølge for bestillinger i bestillingsoversikten

en: Select your default view mode of bookings at the booking listing page
nb_NO: Velg standard visningsmodus for bestillinger under siden for bestillingsoversikt

en: Select your start day of range selection at week
nb_NO: Angi startdag for å velge område innen uken

en: Select your start day of the week
nb_NO: Velg startdag for uken

en: Selected Check In date.
nb_NO: Valgt innsjekksdato.

en: Selected Check Out date.
nb_NO: Valgt utsjekksdato.

en: Selected End Time.
nb_NO: Valgt sluttid.

en: Selected Start Time.
nb_NO: Valgt starttid.

en: Selection
nb_NO: Valg

en: Send Request
nb_NO: Send bestilling

en: Send Test Email
nb_NO: Send en prøve-e-post

en: Send email notification to customer about this operation
nb_NO: Send e-post til kunde om denne operasjonen

en: Send email notification to customer after approval, cancellation or deletion of bookings
nb_NO: Send e-post til kunde etter godkjenning, kansellering eller sletting av bestillinger

en: Send payment request to customer
nb_NO: Send betalingsforespørsel til kunde

en: Send payment request to visitor
nb_NO: Send betalingsoppfordring til besøkende

en: Sending email for invalid transaction
nb_NO: Sender e-post for invalide transaksjoner

en: Sending email for verified transaction
nb_NO: Sender e-post for verifisert transaksjon

en: Sending email if error occur during verification
nb_NO: Sender e-post hvis feil oppstår ved verifikasjon

en: Sending request...
nb_NO: Sender bestilling...

en: Separator for the decimal point
nb_NO: Skille for desimal

en: Set Availability
nb_NO: Angi tilgjengelighet

en: Set Deposit
nb_NO: Angi depositum

en: Set Deposit Amount
nb_NO: Angi depositumsbeløp

en: Set Rate
nb_NO: Angi prisnivå

en: Set Rates
nb_NO: Angi prisnivå

en: Set Valuation Days
nb_NO: Angi valueringsdager

en: Set Your Calendar to Public
nb_NO: Satt kalenderen til offentlig

en: Set as %srequired%s
nb_NO: Sett som %spåkrevd%s

en: Set as Approved
nb_NO: Marker som godkjent

en: Set as Pending
nb_NO: Marker som venter behandling

en: Set as Read
nb_NO: Marker som lest

en: Set as Unread
nb_NO: Marker som ulest

en: Set capacity based on number of visitors
nb_NO: Sett kapasitet basert på antall besøkende

en: Set duration of time (milliseconds) to show this message
nb_NO: Angi antall millisekunder denne meldingen skal vises

en: Set field as required
nb_NO: Sett feltet som påkrevd

en: Set position of the currency symbol.
nb_NO: Angi plasseringen av valutasymbolet.

en: Set selected bookings as pending
nb_NO: Endre valgte bestillinger til avventer behandling

en: Set the cost
nb_NO: Sett kostnaden

en: Set this value to the Vendor Name assigned to you by Sage Pay or chosen when you applied.
nb_NO: Sett denne verdien til Leverandørnavn tildelt deg fra Sage Pay eller valgt når du søkte.

en: Set this value to the XOR Encryption password assigned to you by Sage Pay
nb_NO: Sett denne verdien til XOR krypteringspassordet tildelt deg av Sage Pay

en: Set user as
nb_NO: Sett bruker som

en: Setting advanced parameters of the calendar. %sLike width, height and structure %s
nb_NO: Setter avanserte parametre for kalenderen. %sSom bredde, høyde og struktur %s

en: Setting coupons for discount
nb_NO: Angi kuponger for rabatt

en: Setting the currency that is not supported by the payment processor will result in an error.
nb_NO: Å sette valuta som ikke er støttet av betalings-processor vil ende i en feil.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings saved.
nb_NO: Innstillinger lagret.

en: Short days view
nb_NO: Vis korte dager

en: Shortcodes
nb_NO: Kortkoder

en: Show
nb_NO: Vis

en: Show "Thank You" message
nb_NO: Vis en "Takk for din bestilling" melding.

en: Show / hide field in booking form
nb_NO: Vis / skjul feltet i bestillingsskjemaet

en: Show / hide hints
nb_NO: Vis / skjul verktøytips

en: Show 2 months
nb_NO: Vis 2 måneder

en: Show 3 months
nb_NO: Vis 3 måneder

en: Show ALL dates of booking
nb_NO: Vis ALLE bestillingsdatoer

en: Show Children Resources
nb_NO: Vis underordnede objekter

en: Show Reference Text Box
nb_NO: Vis referansetekstboks

en: Show advanced settings
nb_NO: Vis avanserte innstillinger

en: Show advanced settings of JavaScript loading
nb_NO: Vis avanserte innstillinger for JavaScript-lasting

en: Show all exist season filters
nb_NO: Skjul alle eksisterende sesongfiltre

en: Show availability in tooltip
nb_NO: Vis tilgjengelighet i verktøytips

en: Show booking details in payment form
nb_NO: Vis bestillingsdetaljer i betalingsskjemaet

en: Show date number in legend
nb_NO: Vis dato i forklaringen

en: Show day
nb_NO: Vis dag

en: Show deposit payment form, only if %sCheck In%s day inside of this %sSeason Filter%s
nb_NO: Vis betalingsskjema for depositum, kun dersom %sinnsjekkings%s dag er i dette %ssesongfilteret%s

en: Show deposit payment form, only if difference between %sToday%s and %sCheck In%s days more than
nb_NO: Vis betalingsskjema for depositum bare dersom forskjellen mellom %si dag%s og %sinnsjekkings%s dagene er mer enn

en: Show info about Booking Resource
nb_NO: Vis informasjon om reservasjonsobjekt

en: Show legend below calendar
nb_NO: Vis forklaring under kalenderen

en: Show month
nb_NO: Vis måned

en: Show only check in/out dates
nb_NO: Vis kun inn-/utsjekksdatoer

en: Show settings of powered by notice
nb_NO: Vis innstillinger for 'understøttet av' merknaden

en: Show week
nb_NO: Vis uke

en: Show year
nb_NO: Vis år

en: Showing cost in date cell
nb_NO: Viser pris i datocellen

en: Showing cost in tooltip
nb_NO: Viser pris i verktøytips

en: Singapore Dollar
nb_NO: Singapor dollar

en: Single
nb_NO: Enkel

en: Single day
nb_NO: Enkeltdager

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Some currencies at payment gateways are different from main currency %s
nb_NO: Enkelte valutaer på betalingsløsningen(e) er forskjellig fra hovedvalutaen %s

en: Some data was retrieved, but could not be parsed successfully. Please ensure your feed URL is correct.
nb_NO: Noen data ble hentet, men kunne ikke behandles fullstendig. Vennligst se til at din URL til nyhetsstrømmen er riktig.

en: Sorry, the reservation was not made because these days are already booked!!! %s (Its not possible to store this sequence of the dates into the one resource.) %s Please %srefresh%s the page and try other days.
nb_NO: Beklager, reservasjonen ble ikke gjennomført fordi disse dagene allerede er bestilt! %s (Det er ikke mulig å lagre denne sekvensen av datoer inn i et reservasjonsobjekt.) %s Vennligst %soppdater%s siden og prøv andre dager.

en: Space
nb_NO: Opprom

en: Specific Dates Filter
nb_NO: Filter for spesifiserte datoer

en: Specific cost will take affect, only if it active (the box at the left side is checked) and if "Check In" (start) date belong to selected season filter or if set "Any days".
nb_NO: Aktuell pris vil kun bli gjeldende dersom den er aktiv (boksen på venstre side er valgt) og dersom "Innsjekkingens" (start) dato tilhører valgte sesongfilter eller er satt til "Alle dager".

en: Specific date / time
nb_NO: Spesifikk dato / klokkeslett

en: Specific day(s) of week
nb_NO: Aktuell(e) ukedag(er)

en: Specific days selections
nb_NO: Valg av aktuelle dager

en: Specify that during certain seasons (or days of week), the specific minimum number of days must be booked.
nb_NO: Spesifiser at gjennom enkelte sesonger (eller dager i uken), så må det reserveres et minimumsantall dager

en: Specify the URL for your listener in the Notification URL field as:
nb_NO: Spesifiser URL for listener i Notification URL feltet som:

en: Specify the full width of calendar, height of date cell and number of months in one row.
nb_NO: Spesifiser full bredde for kalender, høyden til dato-celle og antall måneder i en rad.

en: Standard 1 column
nb_NO: Standard 1 kolonne

en: Standard Fields
nb_NO: Standardfelter

en: Standard Search Form Template
nb_NO: Mal for standard søkeskjema

en: Standard Templates
nb_NO: Standardmaler

en: Standard booking resource cost
nb_NO: Standardpris for reservasjonsobjekt

en: Start Date
nb_NO: Startdato

en: Start Day of the week
nb_NO: Startdag for uken

en: Start Time
nb_NO: Starttid

en: Start Time - Drop Down list
nb_NO: Starttid - nedtrekksliste

en: Start Time - Text field
nb_NO: Starttid - tekstfelt

en: Start Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past! Please choose another date or time.
nb_NO: Starttidspunkt er ugyldig. Datoen eller klokkeslettet kan allerede være reservert, eller ha passert dagens dato/klokkeslett! Vennligst velg en annen dato eller klokkeslett.

en: Start day of range
nb_NO: Startdag

en: Start month:
nb_NO: Start måned:

en: Start of current month
nb_NO: Starten av inneværende måned

en: Start of current week
nb_NO: Begynnelsen av inneværende uke

en: State
nb_NO: Fylke

en: Statistic
nb_NO: Statistikk

en: Still having questions? Contact %sSupport%s.
nb_NO: Flere spørsmål? Kontakt %skundestøtte%s.

en: Su
nb_NO: Sø

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Submit Button
nb_NO: Innsendingsknapp

en: Successful payment
nb_NO: Betaling fullført

en: Sun
nb_NO: Søn

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: Super Admin
nb_NO: Superadministrator

en: Superior
nb_NO: Overlegen

en: Support
nb_NO: Støtte

en: Suspended
nb_NO: Suspendert

en: Swedish Krona
nb_NO: Svenske kroner

en: Swiss Franc
nb_NO: Sveitsiske franc

en: Taiwan New Dollars
nb_NO: Taiwanske ny-dollar

en: Technical Support
nb_NO: Teknisk støtte

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Textarea
nb_NO: Tekstområde

en: Th
nb_NO: To

en: Thai Baht
nb_NO: Thailandske bath

en: Thank you for your online booking. %s We will send confirmation of your booking as soon as possible.
nb_NO: Takk for din bestilling. %s Vi vil oversende en bekreftelse på bestillingen så snart som mulig.

en: The URL where the visitor will be redirected after completing payment.
nb_NO: Nettadressen hvor besøkende vil bli omdirigert etter å ha fullført betaling.

en: The URL where visitor will be redirected after completing payment.
nb_NO: Nettadressen hvor besøkende vil bli omdirigert etter å ha fullført betaling.

en: The active language of the booking form depends on the active locale of the site.
nb_NO: Aktivt språk for bestillingsskjema er avhengig av sidens aktive språkvalg (locale).

en: The background color for email templates.
nb_NO: Bakgrunnsfargen for e-postmaler.

en: The base color for email templates.
nb_NO: Grunnfargen for e-postmaler

en: The booking has been canceled successfully
nb_NO: Bestillingen ble kansellert

en: The booking has been duplicated successfully
nb_NO: Bestillingen ble kopiert

en: The booking was canceled by the visitor.
nb_NO: Bestillingen ble kansellert av den besøkende

en: The changing of payment status is failed
nb_NO: Endring av betalingsstatus feilet

en: The code you entered is incorrect
nb_NO: Koden du skrev inn er feil

en: The content of field %sURL to edit bookings%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
nb_NO: Innholdet i feltet %sURL for å redigere bestilling%s på siden %sGenerelle innstillinger for bestilling%s må lenke til denne siden

en: The currency code that gateway will process the payment in.
nb_NO: Valutakoden som betalingsløsningen vil prosessere betalingen i.

en: The deposit cost of the booking.
nb_NO: Depositum for bestillingen.

en: The end of time
nb_NO: Sluttid

en: The feed could not be found (404). Please ensure your feed URL is correct.
nb_NO: Fant ikke nyhetsstrømmen (404). Vennligst se til at din URL til nyhetsstrømmen er riktig.

en: The feed data could not be retrieved. Error code: %s. Please ensure your feed URL is correct.
nb_NO: Data fra nyhetsstrømmen kunne ikke hentes. Feilkode:%s. Vennligst se til at din URL til nyhetsstrømmen er riktig.

en: The folowing pending booking(s): %s deleted.
nb_NO: Følgende bestilling(er) ble slettet: %s.

en: The general structure of the configuration %scondition rule%s is as follows
nb_NO: Den generelle konfigurasjonsstrukturen %sbetingelsesregel%s er som følger

en: The main body background color for email templates.
nb_NO: Fargen for hovedinnholdsfeltet i e-postmalene.

en: The main body text color for email templates.
nb_NO: Tekstfargen for hovedinnholdsfeltet i e-postmalene.

en: The merchant API Login ID is provided in the Merchant Interface of %s
nb_NO: Kjøpmanns-API innloggings-id blir tilgjengeliggjort i Kjøpmannsgrensesnittet av %s

en: The payment status is changed successfully
nb_NO: Betalingsstatus ble endret

en: The reservation %s for: %s has been modified. %sYou can edit this booking on this page: %s  Thank you, %s
nb_NO: Reservasjonen %s for: %s har blitt endret. %sDu kan redigere bestillingen på denne siden: %s Mvh, %s

en: The reservation has been modified
nb_NO: Reservasjonen har blitt endret

en: The start of time
nb_NO: Starttid

en: The time(s) may be booked, or already in the past!
nb_NO: Tidspunktet(ene) kan allerede være reservert, eller ha passert dagens dato/klokkeslett!

en: The value of this field is just saved into DB.
nb_NO: Lagret verdien for dette feltet i databasen.

en: There are no extended booking forms
nb_NO: Det finnes ingen utvidede bestillingsskjema

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
nb_NO: Det finnes en ny versjon av %1$s. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">Vis versjon %4$s detaljer</a>. <em>Automatisk oppdatering er utilgjengelig for denne utvidelsen.</em>

en: This action will have no effect, if the payment form(s) is active!
nb_NO: Denne handlingen vil ikke ha noen effekt hvis betalingsskjema(ene) er aktivt!

en: This booking canceled because we did not receive payment and the administrator did not approve it.
nb_NO: Denne bestillingen er kansellert fordi vi ikke mottok betaling og administratoren ikke godkjente dette.

en: This booking resources does not exist
nb_NO: Dette reservasjonsobjektet eksisterer ikke

en: This can be DEFERRED or AUTHENTICATED if your Sage Pay account supports those payment types
nb_NO: Dette kan bli UTSATT eller AUTENTISERT hvis din Sage Pay konto støtter disse betalingstypene

en: This checkbox must be checked
nb_NO: Denne avmerkingsboksen må være valgt

en: This feature can impact to speed of submitting booking. Do you really want to do this?
nb_NO: Denne funksjonen kan påvirke hastigheten for å sende inn bestilling. Vil du virkelig gjøre dette?

en: This feature does not work for booking resources with capacity higher than one.
nb_NO: Denne funksjonen fungerer ikke for ressurser med kapasitet større enn en.

en: This feature is applying only for bookings for specific timeslots, or if activated check in/out time option.
nb_NO: Denne funksjonen brukes bare for bestillinger for bestemte tidsluker, eller hvis sjekk inn/ut tidsalternativet er aktivert .

en: This feature provides the possibility to show the different form fields or any other HTML content in the booking form, depending on the selection of specific week day in calendar or different days, which are assigned to the specific season filters
nb_NO: Denne funksjonen gjør det mulig å vise forskjellige skjemaflet eller annet HTML-innhold i bestillingsskjemaet, avhengig av valg av aktuelle dager i kalenderen eller forskjellige dager tildelt til aktuelle sesongfiltre.

en: This feature provides the possibility to use the different time slot selections in the booking form for the different week days or different days - which are assigned to the specific season filters. So each week day (day of specific season filter) can have a different time slots list.
nb_NO: Dette funksjonen gir mulighet for å bruke forskjellige tidslukevalg i bestillingskjema for ulike ukedager eller forskjellige dager, som er tildelt til de forskjellige sesongfilterne. Slik at hver ukedag (dag i spesifikt sesongfilter) kan ha forskjellige tidslukelister.

en: This feature useful to prevent double booking of the same date(s) or time(s), if several visitors try to book the same date(s) in same calendar during the same time.
nb_NO: Denne funksjonen er nyttig å unngå dobbeltbestilling av samme dato(er) eller tidspunkt, hvis flere besøkende forsøker å bestille samme dato(er) i samme kalender på samme tid.

en: This field does not impact to availability (booking for the specific time) .
nb_NO: Dette feltet har ingen påvirkning på tilgjengelighet (bestilling på spesifisert tid).

en: This field is required
nb_NO: Dette feltet er påkrevd

en: This field is visible only in Admin Panel at %sAdd booking page%s.
nb_NO: Dette feltet er kun synlig i administrajonspanelet i siden for %slegg til bestilling%s.

en: This field support only up to %s characters by payment system.
nb_NO: Betalingssystemet støtter bare opp til %s tegn i dette feltet.

en: This is default currency that showing at your website. Specific payment gateway(s) can support or does not suport it.
nb_NO: Dette er standardvaluta som vises på nettstedet ditt. Forskjellige betalingsløsninger kan eller kan ikke støtte valutaen.

en: This is the Paypal Email address where payments will be sent
nb_NO: Dette er PayPal e-postadressen hvor betalinger vil bli sendt

en: This is the primary email field, which is used for sending emails to visitors.
nb_NO: Dette er det primære e-postfeltet som blir brukt for å sende e-post til besøkende.

en: This parameter have to assigned to you by %s
nb_NO: Denne parameteren har blitt tildelt deg av %s

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %smodify%s their own booking(s), %scancel%s or make %spayment%s after receiving an admin email payment request
nb_NO: Denne kortkoden %s er brukt på en side, der besøkende kan %sendre%s deres egne bestillinger, %skansellere%s eller gjennomføre %sbetaling%s etter å ha mottatt en betalingsanmodning pr e-post fra administrator

en: This shortcode %s is using for selection of the booking form of specific booking resources in selectbox
nb_NO: Denne kortkoden %s brukes for å velge reservasjonsskjemaet til et spesifikt reservasjonobjekt i valgboksen.

en: This shortcode %s is using for showing the search results at specific page, if the search form is submit showing the search results at different page
nb_NO: Denne kortkoden %s blir bruk for å vise søkeresultater for den aktuelle siden, dersom søkeskjema blir sendt inn og viser søkeresultatene på en annen side

en: This will not work, if the visitor leaves the payment page.
nb_NO: Dette vil ikke virke dersom den besøkende forlater betalingssiden.

en: Thousands separator
nb_NO: Tusendel

en: Thu
nb_NO: Tors

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Time Field
nb_NO: Tidsfelt

en: Time Format
nb_NO: Tidsformat

en: Time Slot
nb_NO: Tidsluke

en: Time Slot List
nb_NO: Tidslukeliste

en: Time Slots
nb_NO: Tidsluker

en: Time impact to cost
nb_NO: Tidens betydning for pris

en: Time of message showing
nb_NO: Tiden meldingen skal vises

en: Time slots for different weekdays
nb_NO: Tidsluker for forskjellige uker

en: TimeLine
nb_NO: Tidslinje

en: Times
nb_NO: Tider

en: Times Fields
nb_NO: Tidsfelter

en: Timezone
nb_NO: Tidssone

en: Tips and Tricks
nb_NO: Tips og triks

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title near your select box.
nb_NO: Tittel nær valgboksen.

en: Title of Search results:
nb_NO: Tittel på søkeresultater:

en: Title of booked timeslot(s)
nb_NO: Tittel på reservert tidsrom

en: Title of search results
nb_NO: Tittel på søkeresultater

en: Title of search widget
nb_NO: Tittel på søke-widget

en: Titles of options
nb_NO: Tittel på alternativer

en: To
nb_NO: Til

en: To configure MD5 Hash value in Relay Response for your transactions
nb_NO: For å konfigurere MD5 hash verdi i 'Relay-respons' for dine transaksjoner

en: To create verification email, you need to use special CSS class in other email field. This CSS class must start with this reserved words: %s and then have to go the name of your primary email field: %s
nb_NO: For å opprette en e-post for verifikasjon må du bruke en spesiell CSS klasse i e-postfeltet /"andre/". Denne CSS klassen må starte med disse reserverte ordene: %s og deretter gå til navnet til primært e-postfelt: %s

en: To get Google Calendar API key please follow this instruction
nb_NO: Vennligst Følg denne instruksjonen for å få Google kalender API nøkkel

en: To use this feature you %smust activate auto-return link%s at your Paypal account.
nb_NO: For å benytte denne muligheten må du %saktivere auto-returner lenke%s hos din Paypal konto.

en: Today
nb_NO: I dag

en: Today check in/out
nb_NO: Inn-/utsjekk i dag

en: Together
nb_NO: Sammen

en: Top
nb_NO: Topp

en: Total
nb_NO: Sum

en: Total booking resource cost
nb_NO: Totalpris for reservasjonsobjekt

en: Total cost
nb_NO: Totalpris

en: Transaction Key
nb_NO: Transaksjonsnøkkel

en: Transaction type
nb_NO: Transaksjonstype

en: Transactions posted against live merchant accounts using either of the above testing methods are not submitted to financial institutions for authorization and are not stored in the Merchant Interface.
nb_NO: Transaksjoner mot live-kjøpmannskonto som benytter en av testmetodene ovenfor blir ikke sendt til finansinstutisjoner for autorisering og blir ikke lagret i Kjøpmannsgrensesnittet.

en: Trash
nb_NO: Papirkurv

en: Try selecting fewer visitors. The number of visitors may be more than the number of available units on selected day(s)!
nb_NO: Prøv å velge færre besøkende. Antallet besøkende kan være mer enn antall tilgjengelige enheter på valgt(e) dag(er)!

en: Tu
nb_NO: Ti

en: Tue
nb_NO: Tirs

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Turkish Lira (only for Turkish members)
nb_NO: Tyrkiske lire (kun for Tyrkiske medlemmer)

en: Type %sdefault title of bookings%s in %stimeline at front-end side%s. You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
nb_NO: Skriv %sstandardtittel på bestillinger%s i %stidslinjen på forsiden%s. Du kan bruke kortkoder fra boksen nederst på siden innstillinger for felt.

en: Type %sdefault title of bookings%s in calendar view mode at Booking Listing page (You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page).
nb_NO: Angi %sstandardtittel på bestillinger%s i kalendervisningsmodus på bestillingsoversikt-siden (Du kan benytte kortkodene fra bunnteksten i innstilling for felt-siden)

en: Type IDs of the users (separated by comma ",") for searching availability  only for these users, or leave it blank for searching for all users.
nb_NO: Angi ID for brukerene (separert med komma ",") for søk kun tilgjengelig for disse brukerne, eller la den være blank om søket skal være tilgjengelig for alle brukere

en: Type URL for %svisitors%s to edit bookings. You must insert %s shortcode into this page.
nb_NO: Angi URL som %sbesøkende%s benytter for å redigere bestillinger. Du må legge inn %s kortkode på denne siden.

en: Type URL of %s"Thank You" page%s
nb_NO: Angi URL til %s"Takk for din bestilling" -siden%s

en: Type filter name
nb_NO: Skriv inn filternavn

en: Type of days selection in calendar
nb_NO: "Type dag" -valg i kalenderen

en: Type only %sunique field name%s, that is not using in form
nb_NO: Skriv inn et  %sunikt feltnavn %s, som ikke er i bruk i skjemaet

en: Type the URL of search results page.
nb_NO: Skriv inn URL til siden for søkeresultater.

en: Type the message, when nothing found.
nb_NO: Skriv inn meldingen som skal vises når ingenting er funnet

en: Type the name of booking form
nb_NO: Skriv navnet på bestillingsskjemaet

en: Type the reason for %scancellation%s for the email template.
nb_NO: Angi årsaken for %skanselleringen%s i e-postmalen.

en: Type the title of Search results.
nb_NO: Skriv inn tittelen på søkeresultater.

en: Type title of message %safter booking has done by user%s
nb_NO: Angi tittel på melding %setter bestilling har blitt gjennomført av bruker%s

en: Type your %sCheck-Out%s time of booking
nb_NO: Angi %sutsjekkingstid%s for bestillingen

en: Type your %sCheck-in%s time of booking
nb_NO: Angi %sinnsjekkingstid%s for bestillingen

en: Type your %savailability%s description
nb_NO: Angi en beskrivelse av %stilgjengeligheten%s

en: Type your %scost%s description
nb_NO: Skriv inn %sprisbeskrivelsen%s

en: Type your %scurrency symbol%s to display near daily cost in date cells. %sDocumentation on currency symbols%s
nb_NO: Angi %svalutasymbolet%s som skal vises ved pris per dag for dato-cellene. %sDokumentasjon  for valutasymboler%s.

en: Type your %snumber of days for range selection%s
nb_NO: Angi %santall dager for område som skal velges%s

en: Type your %sreason for payment%s request
nb_NO: Skriv inn %sbakgrunn for betalingsforespørsel%s

en: Type your %sspecific%s days, which can be selected by visitors, or leave this value empty. It can be several days separated by comma (example: %s) or by dash (example: %s, its the same like this: %s) or combination (example:%s, its the same like this: %s)
nb_NO: Angi %saktuelle%s dager, som kan velges av besøkende, eller la denne verdien stå tom. Flere dager kan velges separert ved komma (eksempel: %s) eller ved bindestrek (eksempel: %s, det samme som: %s) eller en kombinasjon (eksempel: %s, det samme som: %s)

en: Type your %stitle%s, what will show in mouseover tooltip near booked timeslot(s)
nb_NO: Angi %stittel%s, som skal vises i verktøytipset når musen står nær bestilte tidsluker

en: Type your date format for emails and the booking table. %sDocumentation on date formatting%s
nb_NO: Angi datoformat for e-poster og bestillingstabellen. %sDokumentasjon om datoformatering.%s

en: Type your date in format %s. Example: %s
nb_NO: Angi din dato i formatet %s. Eksempel: %s

en: Type your email %ssubject%s for the booking confimation message.
nb_NO: Angi e-postens %semne%s for bestillingsbekreftelsen.

en: Type your email message content.
nb_NO: Skriv inn innholdet i e-posten.

en: Type your time format for emails and the booking table. %sDocumentation on time formatting%s
nb_NO: Angi tidsformat for e-post og bestillingstabellen. %sDokumentasjon for tidsformatering%s

en: U.S. Dollars
nb_NO: U.S. Dollar

en: URL of "thank you" page
nb_NO: URL til "Takk for din bestilling" -side

en: URL of Search Results
nb_NO: URL til søkeresultater

en: URL of search results:
nb_NO: URL til søkeresultater:

en: URL to edit bookings
nb_NO: URL for å redigere bestillinger

en: Unavailable days from today
nb_NO: Utilgjengelige dager fra i dag

en: Unavailable time before / after booking
nb_NO: Tid utilgjengelig før/etter bestilling

en: Unavailable week days
nb_NO: Utilgjengelige ukedager

en: Under Auto Return for Website Payments, click the On radio button.
nb_NO: Klikk på radioknappen under /"autoreturner for nettside betalinger/".

en: Under the section "Public API access" click the button "Create new Key".
nb_NO: Klikk på knappen "Opprett ny nøkkel" under delen "Offentlig API tilgang".

en: Uninstall
nb_NO: Avinstaller

en: Uninstall / deactivation
nb_NO: Avinstaller / deaktivering

en: Unknown
nb_NO: Ukjente

en: Unknown Status
nb_NO: Ukjent status

en: Unknown status
nb_NO: Ukjent status

en: Unlimited
nb_NO: Uendelig

en: Unread
nb_NO: Ulest

en: Until
nb_NO: til

en: Updated booking: %s
nb_NO: Oppdaterte bestilling: %s

en: Updated successfully
nb_NO: Oppdatering vellykket

en: Updating
nb_NO: Oppdaterer

en: Updating...
nb_NO: Oppdaterer...

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Upgrade Notice
nb_NO: Oppgraderingsvarsel

en: Upgrade Now
nb_NO: Oppgrader nå

en: Upgrade to higher version
nb_NO: Oppgradere til nyere versjon

en: Upgrade to higher versions
nb_NO: Oppgrader til høyere versjon

en: Usage
nb_NO: Bruk

en: Use "Check In" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 for search results
nb_NO: Bruk "Innsjekkingsdato" som tilgjengelig i kalenderen, for ressurser med høyere kapasitet enn 1 i søkeresultater.

en: Use "Check Out" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 search results
nb_NO: Bruk "Utsjekkingsdato" som tilgjengelig i kalenderen, for ressurser med høyere kapasitet enn 1 i søkeresultater.

en: Use CSS BootStrap
nb_NO: Bruk CSS BootStrap

en: Use SSL connection
nb_NO: Bruk SSL-tilkobling

en: Use cURL posting
nb_NO: Bruk cURL sending

en: Use check in/out time
nb_NO: Bruk inn-/utsjekkingstid

en: Use pending days as available
nb_NO: Sett forespurte dager som tilgjengelige

en: Use the SSL connection for posting data, instead of standard HTTP connection
nb_NO: Bruk SSL-tilkoblingen for innlegging av data, istedenfor standard HTTP tilkobling

en: Use the cURL for posting data, instead of fsockopen() function
nb_NO: Bruk cURL for innlegging av data, istedenfor fsockopen() funksjonen

en: Use these shortcodes for customization:
nb_NO: Bruk disse kodene for tilpasninger:

en: Use this field for %scorrecting the cost%s during adding new booking.
nb_NO: Bruk dette feltet for å %skorrigere pris%s ved gjennomføring av ny bestilling.

en: Use time selections as recurrent time slots
nb_NO: Bruk tidsvalg som gjentakende tidsluker

en: Used for
nb_NO: Brukt til

en: User
nb_NO: Bruker

en: User  is Activated
nb_NO: Bruker aktivert

en: User  is Deactivated
nb_NO: Bruker deaktivert

en: User Role
nb_NO: Brukerrolle

en: User permissions for plugin menu pages
nb_NO: Brukertilganger til menysider for utvidelser

en: Users
nb_NO: Brukere

en: Users Settings
nb_NO: Innstillinger for brukere

en: Using BootStrap CSS for the form fields
nb_NO: Bruker BootStrap CSS for skjemafelter

en: Valuation days
nb_NO: Valueringsdager

en: Values
nb_NO: Verdier

en: Vendor Name
nb_NO: Leverandørnavn

en: Verified IPN
nb_NO: Verifisert IPN

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Version %s By %s
nb_NO: Versjon %s av %s

en: View details
nb_NO: Vis detaljer

en: View mode
nb_NO: Visningsmodus

en: Visible months
nb_NO: Synlige måneder

en: Visitor can select only 4 days starting at Monday, 3 or 7 days – Friday, 2 days – Saturday, etc…
nb_NO: Besøkende kan kun velge 4 dager som starter på mandag, 3 eller 7 dager - fredag, 2 dager - lørdag, etc...

en: Visitors
nb_NO: Besøkende

en: Voided
nb_NO: Annulert

en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: Warning!
nb_NO: Advarsel!

en: Warning! Operation failed. Current dates are already booked there.
nb_NO: Advarsel! Operasjonen feilet, valgte datoer er allerede bestilt.

en: Warning! Some error occur, during sending registration request.
nb_NO: Advarsel! En feil oppstod under sending av registreringsforespørsel.

en: Warning! The resource was not changed. Current dates are already booked there.
nb_NO: Advarsel! Objektet ble ikke endret. Gjeldende datoer er allerede bestilt der.

en: Warning!!! After you approved the specific booking(s), all your pending bookings of the same booking resource as an approved booking for the dates, which are intersect with dates of approved booking, will be automatically canceled!
nb_NO: Advarsel! Etter at du har godkjent den aktuelle bestillingen(e), vil alle andre forespørsler, innenfor tidsrommet for bestillingen på samme reservasjonsobjekt, automatisk bli kansellert!

en: We
nb_NO: On

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
nb_NO: Vi har samlet noen lenker for å hjelpe deg igang:

en: Wed
nb_NO: Ons

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Week
nb_NO: Uke

en: Week days conditions.
nb_NO: Betingelser for ukedager.

en: Weekdays
nb_NO: Ukedager

en: Weekend
nb_NO: Helg

en: What's New
nb_NO: Hva er nytt?

en: When checked, all reserved days must be at same booking resource otherwise error message will show.
nb_NO: Når valgt må alle reserverte dager være på den samme ressursen, ellers gis det en feilmelding.

en: Wide days view
nb_NO: Vis lange dager

en: Wizard (several steps)
nb_NO: Veiviser (flere trinn)

en: Work days
nb_NO: Arbeidsdager

en: Wrap each item with %s tag
nb_NO: Pakk inn hvert element med %s merkelapp

en: Wrong booking hash in URL (probably expired)
nb_NO: Feil bestillings-hash i URL (sannsynligvis utløpt)

en: Wrong booking hash in URL. Probably hash is expired.
nb_NO: Feil bestillings-hash i URL. Sannsynligvis har hash-verdien utløpt.

en: XOR Encryption password
nb_NO: XOR kryptert passord

en: Year
nb_NO: År

en: Years
nb_NO: År

en: You allow unlimited number of bookings per same dates, its can be a reason of double bookings on the same date. Do you really want to do this?
nb_NO: Du tillater ubegrenset antall bestillinger på samme dato, dette kan gi doble bestillinger på samme dato. Vil du virkelig gjøre dette?

en: You are need to be sure what you are doing. You are disable of loading some JavaScripts Do you really want to do this?
nb_NO: Du må vite hva du gjør. Du deaktiverer nå lasting av enkelte JavaScript. Vil du virkelig gjøre dette?

en: You can %suse this shortcode only once%s in the form.
nb_NO: Du kan %skun benytte denne kortkoden%s en gang i skjemaet.

en: You can also use the %s in the form.
nb_NO: Du kan også bruke %s i skjemaet.

en: You can check in this %sinstruction how to generate and use your Google API key%s.
nb_NO: Du kan lese mer i denne%sinstruksjonen om hvordan generere og bruke Google API-nøkkel%s.

en: You can configure the discount coupon codes at this %spage%s.
nb_NO: Du kan konfigurere rabattkupongkoder på denne %ssiden%s.

en: You can customize the country list at this file: %s
nb_NO: Du kan tilpasse listen over land i denne filen: %s

en: You can generate the form fields for your form (at the left side) by selection specific field in the above selectbox.
nb_NO: Du kan generere skjemafelt for skjemaet ditt (på venstre side) ved å velge aktuelt felt i valgboksen ovenfor.

en: You can insert several calendars of different resources into the form allowing you to book several resources during one booking process.
nb_NO: Du kan sette inn skjema for flere kalendre tilhørende forskjellige ressurser for å ha mulighet for å bestille flere ressurser i samme bestillingsprosess.

en: You can insert this field with default selected value.
nb_NO: Du kan sette inn dette feltet med standard valgt verdi.

en: You can override this email template in this folder %s
nb_NO: Du kan overstyre denne e-postmalen i denne mappen %s

en: You can request the new update of plugin on %1$sthis page%2$s.
nb_NO: Du kan be om den nye oppdateringen av utvidelsen på %1$sdenne siden %2$s.

en: You can reset your active form template by selecting default %sform template%s at the top toolbar. Please select the form template and click on %sReset%s button for resetting only active form (Booking Form or Content of Booking Fields form). Click  on %sBoth%s button if you want to reset both forms: Booking Form and Content of Booking Fields form.
nb_NO: Du kan tilbakestille aktiv mal for skjema ved å velge standard %sskjemamal%s på øverste verktøylinje. Velg skjemamalen og klikk på %sTilbakestill%s-knappen for å resette aktivt skjema (Bestillingsskjema eller innhold i skjema 'felter for bestillingsskjema'). Klikk på %sBegge%s-knappen hvis du vil resette begge skjema: Bestillingsskjema og innhold i skjema 'felter for bestillingsskjema'.

en: You can specify an additional offset from you chosen end point. The offset can be negative.
nb_NO: Du kan angi en forskyvning fra valgt sluttpunkt. Forskyvningen kan være negativ.

en: You can specify an additional offset from you chosen start point. The offset can be negative.
nb_NO: Du kan angi en forskyvning fra valgt startpunkt. Avstanden kan være negativ.

en: You can specify the maximum number of events to import during one session.
nb_NO: Du kan angi maksimalt antall hendelser for importering i løpet av en økt.

en: You can use (in subject and content of email template) any shortcodes, which you used in the booking form. Use the shortcodes in the same way as you used them in the content form at Settings Fields page.
nb_NO: Du kan (i emnefeltet og innhold i e-postmaler) benytte alle kortkoder som er benyttet i bestillingsskjemaet. Benytt kortkoder på samme måte som de er brukt i innholdsskjemaet under "innstillinger for felt" -siden.

en: You can use any %sHTML tags%s in the booking form. Please use the HTML tags carefully. Be sure, that all "open" tags (like %s) are closed (like this %s).
nb_NO: Du kan benytte alle %sHTML-koder%s i bestillingsskjemaet. Vennligst bruk HTML-koder forsiktig og vær sikker på at alle "åpne" koder (som %s) er lukket (som dette %s).

en: You can use any shortcodes, that you can use in payment description form at Settings Payment General page
nb_NO: Du kan bruke alle kortkoder som kan brukes i betalingsbeskrivelseskjemaet som finnes på siden for generelle innstillinger for betalinger.

en: You can use any shortcodes, which you have used in content of booking fields data form.
nb_NO: Du kan bruke alle kortkoder som er brukt i skjemaet som definerer feltinnholdet i bestillingsskjema.

en: You can use following shortcodes in content of this template
nb_NO: Du kan bruke følgende kortkoder i innholdet til denne malen

en: You can use several values, separated by a comma.
nb_NO: Du kan bruke flere verdier, separert med et komma.

en: You can use several values, separated by comma.
nb_NO: Du kan bruke flere verdier, separert med komma.

en: You can use the several values, separated by comma.
nb_NO: Du kan bruke flere verdier, separert med komma.

en: You do not set any parameters for booking editing
nb_NO: Du har ikke satt noen parametre for å redigere bestillingen.

en: You must have this shortcode:%s in the booking form.
nb_NO: Du må ha denne kortkoden:%s i bestillingsskjemaet.

en: You must not deactivate loading BootStrap files at advanced section of these settings!
nb_NO: Du må ikke deaktivere lasting av BootStrap-filer i avansert-seksjonen til disse innstillingene!

en: You must to have this shortcode:%s in the form.
nb_NO: Du må ha denne kortkoden:%s i skjemaet.

en: You need to approve a new booking %s for: %s Person detail information:%s Currently a new booking is waiting for approval. Please visit the moderation panel%sThank you, %s
nb_NO: Du må godkjenne ny bestilling %s for: %s Detaljert personinformasjon:%s Det er en ny bestilling som venter godkjenning. Gå til moderasjonspanelet%s På forhånd takk, %s

en: You need to make payment %s for reservation %s at %s. %s Please make payment on this page: %s  Thank you, %s
nb_NO: Du må betale %s for reservasjonen %s ved %s. %s Dette kan gjøres på denne siden: %s På forhånd takk, %s

en: You need to make payment for this reservation
nb_NO: Denne reservasjonen må betales.

en: You need to use special shortcode [bookingedit] for booking editing.
nb_NO: Du må benytte en spesiell kortkode [bookingedit] for å redigere en bestilling.

en: You should leave empty the Relay Response URL and Receipt Link URL/Text in the Merchant Interface, if a Relay Response is activated here.
nb_NO: Hvis en 'Relay-respons' er aktivert her bør du la 'Relay-respons-URL og 'mottaker-link' URL/tekst i Kjøpmannsgrensesnittet være tom.

en: You will now see a table loaded with the top item being the API Key. Copy this and paste it into %sGoogle API Key%s field at this page.
nb_NO: Du vil nå se en tabell lastet med det øverste elementet som API-nøkkel. Kopier denne og lim den inn i %sGoogle %s-nøkkelfelt fra API på denne siden.

en: Your booking %s for: %s has been  canceled. %sThank you, %s
nb_NO: Bestillingen din %s for: %s har blitt kansellert. %sHa en fin dag, %s

en: Your booking %s for: %s has been approved.%sThank you, %s
nb_NO: Bestillingen din %s for: %s har blitt godkjent.%sHa en fin dag, %s

en: Your booking has been approved
nb_NO: Din bestilling har blitt godkjent

en: Your booking has been declined
nb_NO: Bestillingen din har blitt avvist

en: Your emails do not match
nb_NO: Dine e-poster er ikke like

en: Your reservation %s for: %s has been approved.%sYou can edit the booking on this page: %s Thank you, %s
nb_NO: Din reservasjon %s for: %s har blitt godkjent.%sDu kan redigere bestillingen på denne siden: %s Ha en fin dag, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %s Thank you, %s
nb_NO: Din reservasjon %s for: %s blir behandlet nå! En bekreftelse vil bli sendt pr. e-post. %s Mvh, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %sYou can edit this booking at this page: %s  Thank you, %s
nb_NO: Din reservasjon %s for: %s blir behandlet nå! En bekreftelse vil bli sendt pr. e-post. %sDu kan redigere bestillingen på denne siden: %s Mvh, %s

en: additional booking cost
nb_NO: tilleggspris for bestillingen

en: admin panel
nb_NO: administrasjonspanelet

en: and %s on seasons:
nb_NO: og %s i sesongene:

en: as additional sum
nb_NO: som ekstra sum

en: available
nb_NO: tilgjengelig

en: balance
nb_NO: balanse

en: balance cost
nb_NO: saldo

en: capacity of booking resource.
nb_NO: Kapasiteten til bestillingsobjektet.

en: comma
nb_NO: komma

en: confirmation email field of the primary email field
nb_NO: Felt for e-postbekreftelse i primær e-post-feltet

en: content data of this booking
nb_NO: innholdsdata i denne bestillingen

en: cost of booking resource.
nb_NO: pris på bestillingsobjektet.

en: coupon
nb_NO: kupong

en: current date
nb_NO: gjeldende dato

en: current time
nb_NO: gjeldende klokkeslett

en: date
nb_NO: dato

en: day
nb_NO: dag

en: day(s)
nb_NO: dag(er)

en: days
nb_NO: dager

en: default value, if no dates are selected, or none exist conditions are true.
nb_NO: standardverdi, hvis ingen datoer er valgt, eller ingen eksisterer-betingelse er sann.

en: delete all booking data
nb_NO: slett alle bestillingsdata

en: delete configuration
nb_NO: slett konfigurasjon

en: deposit
nb_NO: depositum

en: deposit cost
nb_NO: depositum for bestillingen

en: deposit payment for booking resource
nb_NO: depositumsbeløp for ressursen

en: discount
nb_NO: rabatt

en: does not exist
nb_NO: eksisterer ikke

en: field
nb_NO: felt

en: fields
nb_NO: felter

en: fixed sum
nb_NO: fast sum

en: fixed total in
nb_NO: fast totalt i

en: for 1 day
nb_NO: for 1 dag

en: for 1 hour
nb_NO: for 1 time

en: for 1 night
nb_NO: for 1 natt

en: for all days!
nb_NO: for alle dager!

en: from the cost of 1 day
nb_NO: fra prisen av 1 dag

en: front panel
nb_NO: frontpanelet

en: here
nb_NO: her

en: hour
nb_NO: time

en: hour(s)
nb_NO: time(r)

en: hours
nb_NO: timer

en: make user active
nb_NO: aktiver bruker

en: make user inactive
nb_NO: gjør bruker inaktiv

en: max
nb_NO: maks

en: maximum number of visitors per booking resource.
nb_NO: maksimalt antall besøkende per bestillingsobjekt.

en: minutes
nb_NO: minutter

en: month
nb_NO: måned

en: month(s)
nb_NO: måned(er)

en: months
nb_NO: måneder

en: night
nb_NO: natt

en: night(s)
nb_NO: natt(netter)

en: no
nb_NO: nei

en: of
nb_NO: av

en: of configuration booking form in English and French languages
nb_NO: av konfigurering av bestillingsskjema på engelsk og franske språk

en: of every month
nb_NO: av hver måned

en: of payment
nb_NO: av beløp

en: of total cost
nb_NO: av totalpris

en: on each
nb_NO: på hver

en: on each day
nb_NO: for hver dag

en: optional
nb_NO: valgfri

en: or
nb_NO: eller

en: or add booking calendar %sWidget%s to your sidebar.
nb_NO: eller legg til en Bestillingskalender %sWidget%s i sidefeltet.

en: original booking cost
nb_NO: opprinnelig pris for bestillingen

en: parent resource
nb_NO: Overordnet objekt

en: per 1 day
nb_NO: per 1 dag

en: required
nb_NO: påkrevd

en: seconds
nb_NO: sekunder

en: semicolon
nb_NO: Semikolon

en: settings page
nb_NO: innstillingsside

en: show amount to pay
nb_NO: vis beløpet som skal betales

en: show number of search results
nb_NO: vis antall søkeresultater

en: start new translation section in specific language, where %s - locale of the translation.
nb_NO: start en ny oversettelsesseksjon med det spesifiserte språket, hvor %s - er språkvalget for oversettelsen.

en: time
nb_NO: tid

en: title of booking resource
nb_NO: tittel på bestillingsobjektet

en: to
nb_NO: til

en: total booking cost
nb_NO: totalpris for bestillingen

en: unavailable
nb_NO: utilgjengelig

en: visitor
nb_NO: besøkende

en: website
nb_NO: nettsted

en: websites
nb_NO: nettsteder

en: week
nb_NO: uke

en: weeks
nb_NO: uker

en: where %s – default calendar %s (you can select desired resource of calendar by inserting shortcode into page)%s
nb_NO: hvor %s - standard kalender %s(du kan velge ønsket kalenderressurs ved å sette inn kortkode på siden)%s

en: year(s)
nb_NO: år

en: yes
nb_NO: ja
